A A+

Zapisz się do newslettera

Wspieraj Fundację Inna Prestrzeń

One Caucasus

Kaukaz to jeden z najbardziej bogatych kulturowo regionów świata. Mimo istniejących od lat konfliktów - mieszkańcy Kaukazu pamiętają czasy pokojowego współistnienia. One Caucasus to projekt, którego celem jest stworzenie profesjonalnej, wolnej przestrzeni spotkań dla młodych Azerów, Ormian, Gruzinów oraz wszystkich innych, którzy są zainteresowani udziałem w tym przedsięwzięciu. Nasze doświadczenia w realizacji licznych projektów z partnerami z krajami Kaukazu udowodniło, że kultura, w szczególności muzyka - to potężny sposób łączenia ludzi.

 

KALENDARIUM:

2015. W dniach 27-29 sierpnia odbyła się kolejna już edycja festiwalu. W tym roku terenem działań zostało, podobnie jak w zeszłym roku, Marneuli - miasto we wschodniej Gruzji zamieszkane przez różnorodne religijne i etniczne grupy, żyjące wspólnie, na tej - stosunkowo niewielkiej powierzchni - od wielu lat. Wybór miejscowości nie był przypadkowy - ideą One Caucasus jest stworzenie kreatywnej i bezpiecznej przestrzeni dla spotkań młodych ludzi z całego Kaukazu, targanego nieustającymi konfliktami. W tym roku w działania zaangażowaliśmy lokalną społeczność, pracując wspólnie, po raz pierwszy w historii Kaukazu, nad Budżetem Partycypacyjnym dla Marneuli

2014. W sierpniu odbyła się pierwsza edycja One Caucasus - projektu, którego celem jest stworzenie profesjonalnej, wolnej przestrzeni spotkań dla młodych Azerów, Ormian, Gruzinów oraz wszystkich zainteresowanych. Podczas festiwalu zrealizowanych zostało w sumie sześć nowych projektów muzycznych. Oprócz Polski i Gruzji - w nowych projektach wzięli udział muzycy z Wielkiej Brytanii i Ukrainy. Uczestnicy mieli również możliwość wzięcia udziału w otwartych warsztatach muzycznych i dziennikarskich, wydawaliśmy gazetkę festiwalową “One Caucasus Daily”, a w warsztaty i koncerty festiwalowe zaangażowało się ok. 40 muzyków z 8 formacji muzycznych oraz 4 indywidualnych muzyków.