A A+

Zapisz się do newslettera

Wspieraj Fundację Inna Prestrzeń

Aktualności

Kolejne kroki do budżetu partycypacyjnego

Projekt budżetu partycypacyjnego w Gruzji wchodzi w nowy etap.

Znamy już nazwiska lokalnych koordynatorów budżetu, odpowiedzialnych za powołanie zespołów roboczych. Grupy te będą pracować nad zaangażowaniem jak największej liczby mieszkańców rejonu Marneuli. Przedstawiciele zakończyli już dwudniowe treningi wzmacniające kompetencję oraz samodzielność w przeprowadzaniu kolejnych etapów procesu. Kolejnym etapem działań już od 1 lipca będą spotkania z mieszkańcami w trzech wydzielonych obszarach rejonu.

Wiemy też, które z gruzińskich samorządów wezmą udział w szkoleniach z budżetu partycypacyjnego w ramach akademii partycypacji. Zgłoszenia musiały zawierać uzasadnienie, dlaczego dany samorząd chce wziąć udział w akademii i jak zostaną wykorzystane zdobyte informacje. Koniecznym warunkiem było również zadeklarowanie udziału 2 pracowników, osoby zarządzającej miastem/regionem w szkoleniu oraz lokalnej organizacji pozarządowej. Po weryfikacji deklaracji przeprowadzonej wspólnie z Krajowym Stowarzyszeniem Władz Lokalnych w Gruzji (NALA) przyjęto wszystkie 11 zgłoszeń.Wybrane municypalitety to Ozurgeti w regionie Guria, Charagauli, Saczchere i Ckaltubo w Imeretii, Lagodechi w Kachetii, Bolnisi, Marneuli i Tetrickaro w Dolnej Kartli, Oni w Raczy–Leczchumi w Dolnej Swanetii, Calendżika w Samegrelo–Górnej Swanetii oraz Gori (oddzielnie miasto i municypalitet) w Środkowej Kartlii. Szkolenia rozpoczną się 4 lipca od spotkania dla przedstawicieli władz wybranych samorządów w Marneuli.

Niedługo pojawi się strona internetowa, na której zostaną umieszczone wszelkie niezbędne informacje oraz materiały do pobrania. Będziemy o tym informować na bieżąco.

Póki co zapraszamy do zajrzenia na stronę fb partnera projektu - Urzędu Municipalitetu Marneuli:

Pierwsze spotkanie z koordynatorami lokalnymi

 

Projekt “Od budżetu do działania - liderzy partycypacji” jest współfinansowany ze środków Programu „Wsparcie Demokracji” finansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.