A A+

Zapisz się do newslettera

Wspieraj Fundację Inna Prestrzeń

Aktualności

One Caucasus 2024

Jeszcze tylko do jutra można zgłosić się do udziału w międzynarodowym zespole tworzącym One Caucasus 2024! Z przyjemnością informujemy także, że ..

Lato z Miastem i Architekturą

Wraz z Pawilonem Architektury Zodiak - zapraszamy Was serdecznie na wystawę "PartycypujeMY" oraz towarzyszące jej warsztaty. Wystawa stworzona została przez uczestniczki i uczestników Akademii Młodych Architektek i Architektów i otwarta będzie do 7 lipca. 

Pomóż nam otworzyć Nowy Dom Matki

Dzięki zebranym w ramach zbiórki funduszom będziemy mogli m.in. kontynuować prowadzenie miejsca pobytowego dla kobiet w ciąży i z małymi dziećmi, a także wspierać regularnie kilkadziesiąt rodzin, które otrzymują od nas wsparcie żywnościowe i pomagać setkom innych potrzebujących w ramach akcji pomocowych. Przeczytaj o akcji i wesprzyj zbiórkę!

Zbiórka na wsparcie dla rodzin Kupców poszkodowanych w pożarze hali Marywilska 44

Wstrząśnięci ogromem strat i tragiczną sytuacją rodzin kupców z Marywilskiej 44, które z dnia na dzień straciły dobytek przedsiębiorstw i możliwość zarobku organizujemy zbiórkę na wsparcie dla poszkodowanych.
Zebrane środki przeznaczone zostaną na pomoc finansową dla poszkodowanych rodzin wietnamskich. W szczególności będziemy ją kierować do rodzin z małymi dziećmi, a w uzasadnionych sytuacjach będziemy wspierać poszkodowane osoby indywidualne i rodziny bez względu na pochodzenie.

Płacisz podatki? Niech się nie zmarnuje Twoje 1,5%!

Przekaż je na działania Fundacji Inna Przestrzeń (wpisując KRS 0000257224). Dzięki temu będziesz miał realny wpływ na zmianę społeczną w Polsce i w różnych regionach świata (działamy m.in. w Ukrainie i na Kaukazie)

10 lat One Caucasus! Współtwórz i świętuj z nami!

To jest nasze zaproszenie, które kierujemy do wszystkich utalentowanych ludzi na całym świecie! Do aktywistów, animatorów, architektów, stolarzy, konstruktorów, projektantów, pedagogów, filmowców, dziennikarzy, producentów, badaczy, artystów wizualnych, pisarzy, praktyków działań interdyscyplinarnych i nie tylko.

Ruszył program grantowy 'Warszawa - miasto otwarte'!

Ruszył nabór wniosków do drugiej edycji Programu “Warszawa - miasto otwarte” organizowanego przez Miasto Stołeczne - Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy, którego operatorem jest Fundacja Inna Przestrzeń. Celem programu jest zwiększenie liczby inicjatyw upowszechniających prawa człowieka i promujących różnorodność społeczną w Warszawie. Oferty na dofinansowanie swoich projektów mogą składać organizacje pozarządowe działające w Warszawie. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 10 000 zł. Jedna organizacja może złożyć 2 wnioski. Budżet całego Programu to 180 000 zł.


Wybór ofert prowadzony będzie na drodze konkursu.

W ramach Programu finansowane będą działania (projekty) upowszechniające prawa człowieka i promujące różnorodność społeczną w Warszawie. 

Oferty składane w konkursie powinny dotyczyć co najmniej jednego z następujących obszarów tematycznych:

  • upowszechnianie wiedzy na temat praw człowieka i korzyści płynących z różnorodności społecznej wśród osób mieszkających w Warszawie;
  •  wsparcie osób doświadczających dyskryminacji lub zagrożonych dyskryminacją;
  • przeciwdziałanie dyskryminacji, nierównemu traktowaniu i mowie nienawiści.

Projekty mogą być realizowane w okresie od 1 czerwca 2024 do 31 października 2024, ale przez maksymalnie 100 dni!

Nabór wniosków prowadzony jest za pośrednictwem formularza online dostępnego na dedykowanej stronie www.miastootwarte.waw.pl i trwa od 8 kwietnia 2024 do 5 maja 2024 do godziny 23:59.  Ogłoszenie wyników nastąpi do 31 maja 2024.

 

Zapraszamy na spotkanie informacyjne 18 kwietnia 2024 o godz. 18:00 w Centrum Wsparcia Koordynacji (ul. Sienna 39 - Warsaw Towers, 1 piętro, Warszawa).
Ze względów organizacyjnych zgłoszenia udziału w spotkaniu prosimy przesyłać za pomocą poniższego formularza
do 15 kwietnia 2024 do godziny 12:00.
https://forms.gle/8LsA3xrFA3iT9Qtz6
Budynek posiada dźwig – wjazd windą wymaga odblokowania przez recepcję – bardzo prosimy o wcześniejszy kontakt pod numerem +48 797 597 338 , istnieje możliwość wejścia z psem asystującym lub przewodnikiem.
W przypadku dodatkowych potrzeb dotyczących dostępności bardzo prosimy o zaznaczenie odpowiedniej rubryki w formularzu i kontakt z organizatorem.

Regulamin Programu i szczegółowe informacje dostępne są na www.miastootwarte.waw.pl

Program finansuje m.st. Warszawa.
Okrągły Stół dla Warszawy - wybierzmy świadomie!

Co zrobić, aby aktywni mieszkańcy i mieszkanki Warszawy, tworzący setki organizacji pozarządowych, ruchów nieformalnych i wspólnot sąsiedzkich w Warszawie - wiedzieli na kogo głosować w nadchodzących wyborach samorządowych, a przyszli radni mieli świadomość tego, co jest ważne dla nas i jak pracując wspólnie możemy ulepszać nasze Miasto?

Płomień Solidarności 2024 w Warszawie

Płomień Solidarności 2024. Program Ramowy warszawskich działań

PŁOMIEŃ SOLIDARNOŚCI!

W tragiczną i heroiczną drugą rocznicę 24 lutego rozpalmy ogniska, które będą symbolem tego, że nie gaśnie nasze oburzenie na tych, którzy mordują Ukrainę i nasz podziw dla jej obrońców! 

"Wywiad" - tylko raz w Warszawie!

Z wielką przyjemnością zapraszamy na premierę spektaklu „Wywiad”, która odbędzie się we wtorek, 16 stycznia o 19:00 w Teatrze Palladium w Warszawie. To będzie także jedyny w Warszawie pokaz tego spektaklu.

Współtwórz One Caucasus 2024!

One Caucasus to bez wątpienia najbardziej inspirujący festiwal na Kaukazie. Teraz masz szansę go współtworzyć! 

Bożenarodzeniowe Dni Dobra!

Już od dziś do niedzieli zapraszamy do Centrum e10 przy ul. Elektronowej 10 w Warszawie na Bożonarodzeniowe Dni Dobra, czyli świąteczne wydarzenie o charakterze wsparciowym i integracyjnym dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji życiowej.

IMI RADIO: Akademia Radiowa - warsztaty redakcyjne!

Współtwórz z nami najbardziej wielojęzyczne radio w Polsce: IMI Radio!

Warsztaty dla młodych NGO współtworzonych przez migrantów/migrantki
Fundacja Inna Przestrzeń i Fundacja Konrada Adenauera mają przyjemność zaprosić na warsztaty dla młodych organizacji pozarządowych współtworzonych przez migrantów/migrantki (w szczególności: uchodźczynie i uchodźców wojennych z Ukrainy).

PRACA: Zostań redaktorem/redaktorką internetowego Informatora dla osób z Ukrainy!

Fundacja Inna Przestrzeń poszukuje pracowników i pracowniczek na stanowisko: redaktor/redaktorka portalu “Informator Warszawa” skierowanego do uchodźców i uchodźczy z Ukrainy.

Masz 14-18 lat? Aplikuj do Akademii Młodych Architektek i Architektów!

Zastanawiasz się czy związać swoją przyszłość z architekturą? Ciekawi Cię jak działa miasto? Ten program jest dla Ciebie!

IMI RADIO: The Radio Academy / Akademia Radiowa

Chcesz zacząć prowadzić własną audycje? Zostać dziennikarzem/dziennikarką najbardziej wielojęzycznego radia w Polsce ? Weź udział w bezpłatnej Akademii Radiowej IMI Radia!

Nasz głos!

Przesłanie Bogusława Stanisławskiego (1930-2019) - dziś tak samo aktualne!

Teatr Międzynarodowy - wielokulturowy projekt teatralny dla młodzieży

Interesujesz się aktorstwem? Chcesz stanąć na scenie? Masz 14-28 lat?

Ten projekt jest dla Ciebie!