A A+

Zapisz się do newslettera

Wspieraj Fundację Inna Prestrzeń

Aktualności

Relacja z Mjanmy

Wczoraj wojskowi zabili 130 cywilów na ulicach i w domach 44 miast. Odwaga protestujących jest niezwykła. Dzięki Waszej pomocy - tylko dziś kupiliśmy worki ryżu, worki cebuli, oleje spożywcze, paracetamol, sole nawadniające, maski, płyny dezynfekujące.

28 marca 2021. Trudno znaleźć słowa, aby opisać ostatnie dwa dni w Birmie. Siła rażenia reżimu i odwaga ludzi Birmy pozostają poza wszelką skalą. Wczoraj wojskowi zabili 130 cywilów na ulicach i w domach 44 miast. Kule trafiają w małe dzieci. Od wczorajszej nocy samoloty armii bombardują wioski w regionie etnicznym Karen. Około 3 tys cywilów dotarło do granicy z Tajlandią szukając schronienia.
Mimo wszystko, ludzie wspierają się i nie poddają.
 
Nasi przyjaciele dostarczyli dziś jedzenie i leki najbardziej potrzebującym strajkującym uczestnikom Ruchu Cywilnego Nieposłuszeństwa w dzielnicach Insein i Yankin w mieście Rangun. Dużo część tych osób to pracownicy Kolei Państwowych wywłaszczeni ze swoich mieszkań komunalnych przez reżim z powodu udziału w protestach.
 
Tylko dziś kupiliśmy z Waszą pomocą worki ryżu, worki cebuli, oleje spożywcze, paracetamol, sole nawadniające, maski, płyny dezynfekujące. Zobaczcie zdjęcia, które udało się przesłać naszym dzielnym przyjaciołom.

Dziękujemy Wam serdecznie za całe wsparcie, nasza zbiórka wciąż trwa.

W latach 2012-2015, Fundacja Inna Przestrzeń prowadziła w Birmie/Mjanmie Projekt Birma, który wspierał pro-demokratyczne organizacje społeczeństwa obywatelskiego. Nasze działania skupiały się m.in. na edukacji obywatelskiej i wyborczej, wsparcia organizacji mniejszości etnicznych, pokojowym rozwiązywaniu konfliktów, czy przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet. 

Fundusze można przekazywać za pomocą zbiórki na Facebook’u lub wpłacając bezpośrednio na konto Fundacji Inna Przestrzeń nr. Volkswagen bank direct: 85 2130 0004 2001 0374 4232 0001 z dopiskiem Razem dla Birmy. Zbiórka będzie trwała do końca marca 2021.