A A+

Zapisz się do newslettera

Wspieraj Fundację Inna Prestrzeń

Aktualności

Spotkanie z Debbie Stothard

Już w poniedziałek 9 grudnia (17:30) zapraszamy do Powiększenia w Warszawie na spotkanie z Debbie Stothard na temat bezprawnego zawłaszczania ziemi w Azji Południowo-Wschodniej.

Instytut Globalnej Odpowiedzialności, Fundacja Inna Przestrzeń oraz Powiększenie zapraszają na spotkanie z Debbie Stothard – malezyjską aktywistką i członkinią wielu międzynarodowych organizacji wspierających prawa człowieka, sekretarz generalną FIDH (International Federation for Human Rights)

Co tak naprawdę wiemy o sytuacji w Azji Południowo - Wschodniej? Kto w Polsce słyszał dziś o problemach zawłaszczania ziemi w Birmie? Wciąż zbyt mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że setki tysięcy hektarów ziemi rok rocznie odbierane jest ludności lokalnej – często wiąże się to z łamaniem praw człowieka i pozbawieniem mieszkańców środków do życia, żywności i wody.

Istnieje jednak wiele metod ograniczających ten proceder – Debbie Stothard opowie, jakie kroki podejmować, by wspomóc kraje znajdujące się w najtrudniejszej sytuacji. Okazuje się, że można zdziałać naprawdę wiele.

Linki:
  • http://projektbirma.wordpress.com/ - Program Fundacji Inna Przestrzeń realizowany we współpracy z Solidarnością Polsko-Birmańską wspierający oddolne organizacje obywatelskie wywodzące się ze środowisk mniejszości etnicznych w Birmie w działaniach na rzecz społeczeństwa obywatelskiego,
  • http://www.altsean.org - Alternative Asean Network on Burma organizacja współtworzona przez Debbie Stothard,
  • http://www.unscburma.org - kampania na rzecz zmian w Birmie.


=====
Globalne poPołudnie to seria spotkań dyskusyjnych poświęconych różnym obszarom zaangażowania społecznego i ekologicznego, które łączy globalna perspektywa zmian. Celem spotkań jest wymiana wiedzy i umiejętności, inspirowanie do zaangażowania się w ruchy społeczne/obywatelskie/lokalne, łączenie ludzi o podobnych zainteresowaniach (IGO działa w obszarach: korporacje, sprawiedliwość podatkowa, międzynarodowe przepływy finansowe, zawłaszczanie ziemi, prawo do żywności)