A A+

Zapisz się do newslettera

Wspieraj Fundację Inna Prestrzeń

Aktualności

Warszawa Wielu Kultur 2023

Dzięki dofinansowaniu m.st. Warszawy ruszamy z projektem prezentującym współczesną wielokulturową tożsamość stolicy, włączającym w aktywne działania kulturotwórcze migrantów i migrantki mieszkających w naszym mieście! Rezultaty podjętych przez te osoby aktywności skierowane będą do wszystkich warszawianek i warszawiaków.

W ramach projektu realizowane będą następujące Programy:

1. Akademie Radiowe IMI Radia
Warszawskie IMI Radio jest jedynym wielojęzycznym, wielokulturowym i integrującym radiem internetowym w Polsce. Radio prowadzone jest przede wszystkim przez mieszkających w Warszawie cudzoziemców i cudzoziemki. W 2020 roku Radio zostało wyróżnione prestiżową nagrodą austriackiego MSZ: Intercultural Achievement Award jako jedyny projekt z Polski spośród około 300 projektów z 41 krajów.

W ramach projektu w 2023 roku przeprowadzimy dwie Akademie. Nabór na pierwszą już wkrótce!
Śledźcie naszą stronę i media społecznościowe!

 2. Katalizator Inicjatyw Wielokulturowych KIWi
 Katalizator jest chyba najbardziej kulturotwórczą inicjatywą wśród warszawskich migrantów i migrantek. KIWI stawia na samodzielną i w zespole pracę twórczą jego uczestników. Program przyczynił się do realizacji prawie 200 autorskich projektów kulturalnych migrantów w Warszawie (w tym m.in. Słownika Wielokulturowy=Wielojęzyczny czy Festiwalu Kina Opowiadanego)

Rozpoczęliśmy już edycję wiosenną. Nabór na edycję jesienną ruszy we wrześniu!

 3. Teatr MiędzyNarodowy - projekt dla młodzieży 14-28 lat
Teatr Międzynarodowy to inicjatywa ukraińskich reżyserów teatralnych - Natalii Skorovskiej i Romana Skorovskyego, którzy w swoich spektaklach łączą pracę aktorów profesjonalnych z Polski, Ukrainy i Białorusi, z młodymi adeptami sztuki aktorskiej. Teatr jest projektem społecznym, aktywizującym i integrującym migrantki i migrantów w Warszawie.

W ramach warsztatów teatralnych powstanie spektakl, który wystawimy na scenie jednego z warszawskich domów kultury
 Opowieść opowiada o nastolatkach, którzy komunikując się ze sobą, wciąż bardzo niezręcznie próbują wyczuć granicę tego, co dozwolone. To opowieść o pierwszej miłości, pierwszym spotkaniu z nowym znajomym/nową znajomą. Sztuka podejmie problem wpływu Internetu i portali społecznościowych na możliwości komunikacji międzyludzkiej.
Pierwsza próba już 14 maja!
 
Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej?
Napisz do nas: zuzanna.dluzniewska[at]kontynent-warszawa.pl