A A+

Zapisz się do newslettera

Wspieraj Fundację Inna Prestrzeń

Imi-Radio

IMI Radio jest wielokulturową stacją internetową - pierwsza audycja odbyła się 30 maja 2015 roku. Jego celem jest promocja wielokulturowości oraz angażowanie cudzoziemców w publiczną debatę z Polakami nt. jakości instytucji oraz życia społecznego w Polsce. Fundacja Inna Przestrzeń prowadziła program pilotażowy radia w 2014 roku.

Studio IMI Radia znalazło się w lokalu współtworzonego przez Fundację Inna Przestrzeń Centrum Wielokulturowym w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 54. Radio funkcjonowało tam do stycznia 2020 roku - do decyzji o usunięciu radia przez ówczesnych operatorów Centrum. Po dziesięciomiesięcznej przerwie - radio wznowiło swoją emisję 3 listopada 2020 roku w siedzibie obydwu operatorów radia - czyli Fundacji Inna Przestrzeń i Fundacji na rzecz Centrum Wielokulturowego w Warszawie - przy ul. Nowy Świat w Warszawie.

W 2020 roku IMI Radio otrzymało prestiżową, międzynarodową Nagrodę Międzykulturową austriackiego MSZ. IMI Radio to najbardziej wielokulturowe, wielojęzyczne i migranckie radio w Polsce.