A A+

Zapisz się do newslettera

Wspieraj Fundację Inna Prestrzeń

Aktualności

Teatr Międzynarodowy - wielokulturowy projekt teatralny dla młodzieży

Interesujesz się aktorstwem? Chcesz stanąć na scenie? Masz 14-28 lat?

Ten projekt jest dla Ciebie!

Fundacja Inna Przestrzeń zaprasza młodzież w wieku 14-28 lat do udziału w bezpłatnym wielokulturowym projekcie teatralnym.

Efektem spotkań będzie spektakl wystawiony na scenie jednego z warszawskich domów kultury.

Opowieść opowiada o nastolatkach, którzy komunikując się ze sobą, wciąż bardzo niezręcznie próbują wyczuć granicę tego, co dozwolone. To opowieść o pierwszej miłości, pierwszym spotkaniu z nowym znajomym/nową znajomą. Sztuka podejmie problem wpływu Internetu i portali społecznościowych na możliwości komunikacji międzyludzkiej

 Zapraszamy młodzież mówiącą w każdym języku, ten projekt jest nie tylko wielokulturowy ale i wielojęzyczny! Warunkiem uczestnictwa w projekcie będzie komunikatywna znajomość języka polskiego.

Nie wymagamy doświadczenia scenicznego!

 

Próby będą prowadzone są w samym centrum Warszawy 2-3 razy w tygodniu:

wtorki i czwartki godz. 16:00 - 18:00  oraz czasami w niedziele.

Premiera spektaklu planowana jest w ostatni weekend czerwca.

 

Zapraszamy wszystkich chętnych już od 12 października! Na pierwszą próbę można przyjść niezobowiązująco!

Zgłoszenia: https://forms.gle/F4sWHY7mAgU4JMaw6

 

Masz pytania?

Porozmawiaj z reżyserem: 667-635-186

 

Prowadzący:

Reżyser - Roman Skorovskyy – reżyser, aktor. Ukończył Lwowskie Liceum Kultury (dyplom z wyróżnieniem) na kierunku dyrygentura i Kijowski Narodowy Uniwersytet Kultury i Sztuki ze specjalnością – aktor, reżyser zespołu teatralnego. Pomysłodawca i założyciel Teatru MiędzyNarodowego w Warszawie. Występował w filmach Wojciecha Smarzowskiego i Agnieszki Holland. Laureat licznych nagród w Ukrainie i Polsce m.in. Zielonogórski Festiwal Filmu i Teatru - KLAPSY 2017: za najlepszą drugoplanową kreację aktorską w polskim filmie fabularnym (film "Wołyń", reż. Wojciech Smarzowski). 

Volodymyr Makovskyi - aktor, tancerz, choreograf. Absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Ukończył Szkołę Współczesnej Choreografii „Light” w Pałacu Dzieci i Młodzieży w Równym, Ukraina (specjalizacja: taniec współczesny). Pracował jako choreograf i tancerz w Ukrainie (m.in. Polski Teatr Tańca, Light Dance Company). Jako aktor i tancerz występował na deskach wielu warszawskich teatrów, m.in: Teatr Syrena, Teatr Polonia, Teatr Powszechny.

Natalia Skorovska - absolwentka Lwowskiej Szkoły Kulturalno-Oświatowej na kierunku „Reżyseria” i Instytutu Kultury i Sztuki w Kijowie, który ukończyła w 1996 roku z tytułem „Dyrektora grupy teatralnej”. Członkini „Stowarzyszenia Twórców Estrady i Pop Artu Ukrainy”. Pracowała w Pierwszym Ukraińskim Teatrze dla Dzieci i Młodzieży jako aktorka i asystentka reżysera. (Ten teatr został przemianowany na Pierwszy Ukraiński Teatr Akademicki dla Dzieci i Młodzieży). Członkini Narodowego Związku Twórców Teatralnych Ukrainy. Od 2002 do 2019 roku pracowała jako aktorka w teatrze Zachodniego Dowództwa Operacyjnego (Ten teatr został przemianowany na Lwowski Akademicki Dramatyczny Teatrze im. Lesi Ukrainki.) Pracowała jako docent na Wydziału Kultury i Sztuki we Lwowskim Uniwersytecie Narodowym im. Iwana Franka na edukacyjnym Wydziale Teatrologii i Aktorstwa. Wykładała aktorstwo, szkolenie praktyczny, język sceniczny. Wykreowała ponad 100 ról w teatrach - Pierwszy ukraiński teatr akademicki dla dzieci i młodzieży we Lwowie i Lwowskim Akademickim Dramatycznym Teatrze im. Lesi Ukrainki. Podczas swojej pracy otrzymała ponad dwadzieścia ważnych nagród, w tym w 2013 roku państwowy honorowy tytuł Zasłużony Artysta Ukrainy

 

Działanie realizowane jest w ramach projektu "Warszawa Wielu Kultur 2023" Fundacji Inna Przestrzeń. Projekt finansuje m. st. Warszawa.