A A+

Zapisz się do newslettera

Wspieraj Fundację Inna Prestrzeń

Aktualności

Katalizator Inicjatyw Wielokulturowych KIWi - lipiec 2021

Kreatywne warsztaty dla migrantek i migrantów - edycja letnia


Fundacja Inna Przestrzeń zaprasza na bezpłatne warsztaty dla migrantek i migrantów!
 
Zapraszamy do uczestnictwa w warsztatach wszystkie kreatywne i aktywne osoby, których wielokulturowość dotyczy osobiście, które pochodzą ze środowisk migranckich i chciałyby realizować inicjatywy społeczne lub działania artystyczne.
• Realizujesz lub chciałbyś realizować projekty wspierające Twoją społeczność?
• Chcesz promować swoją kulturę w niebanalny sposób?
• Chcesz zrealizować swoją własną inicjatywę artystyczną, edukacyjną, obywatelską czy interdyscyplinarną?
• Masz pomysły, które wymagają dopracowania, funduszy, wsparcia organizacyjnego?
• Nie masz kontaktów do mediów, nie wiesz jak docierać do nowych odbiorców swoich działań?
 
Uczestnikom oferujemy:
• Szkolenie dostosowane do potrzeb danej społeczności, grupy, zespołu, organizacji m.in. z zakresu realizacji działań kulturalnych, pozyskiwania funduszy, zarządzania projektem, promocji działań, budowy zespołu.
• Wsparcie ekspertów (tutorów) podczas pracy nad projektem.
• Wsparcie finansowe i promocyjne wybranych projektów lub działań opracowanych podczas szkolenia.
 
SZKOLENIE:
Udział w szkoleniu jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Szkolenie planowane jest na dwa weekendy: 17-18 i 24-25 lipca w godzinach 11:00 - 18:00 - tylko obecność podczas obu dni szkoleniowych upoważnia uczestników do skorzystania ze wsparcia ich projektów. Szkolenie prowadzone jest w języku polskim.
Warsztaty realizowane będą na żywo w Warszawie.
 
WSPARCIE PROJEKTÓW:
Podczas warsztatów uczestnicy pracować będą nad stworzeniem inicjatyw społecznych i artystycznych.
Wybrane inicjatywy zostaną objęte wsparciem finansowym do 1800 zł oraz wsparciem mentora/tutora/eksperta.
 
REKRUTACJA:
https://forms.gle/HRHGLgyb6vmvAmXY7
Rekrutacja trwa do 14 lipca do 23:59. O wynikach rekrutacji uczestnicy zostaną poinformowani 15 lipca do godziny 16:00.
 
KIWi:
Katalizator Inicjatyw Wielokulturowych KIWi to projekt Fundacji Inna Przestrzeń zapoczątkowany w 2010 roku. Formuła projektu jest stała choć poszczególne elementy każdej edycji dostosowywane są do zapotrzebowania uczestników.
Uczestnicy projektu początkowo biorą udział w warsztatach dotyczących pozyskiwania funduszy na działania kulturalno-artystycznych oraz realizacji projektów. W trakcie warsztatów uczestnicy podzieleni na grupy wypracowują projekt - inicjatywę, którą później realizują dzięki wsparciu finansowemu. Każda grupa może aplikować o wsparcie merytoryczne swojej inicjatywy. Projekty realizowane są z pomocą tutorów i doświadczonych koordynatorów projektów wielokulturowych. Od 2012 roku Katalizator Inicjatyw Wielokulturowych KIWi cieszy się coraz większym zainteresowaniem migrantów i osób związanych ze środowiskiem wielokulturowym. Szacujemy że to tej pory w warsztatach wzięło udział prawie 200 osób, oraz zrealizowano ponad 60 unikalnych inicjatyw. Część z nich jest kontynuowana przez pomysłodawców poza wsparciem KIWi.
 
TEAM:
Witek Hebanowski (trener) - socjolog, trener i facylitator, twórca licznych projektów międzynarodowych z komponentem edukacyjnym, autor scenariuszy, koordynator trenerów w ramach warsztatów dla trenerów i edukatorów m.in. w Polsce, Gruzji i Myanmar. Doświadczony w realizacji zajęć edukacyjnych i warsztatach (ponad 20 krajów na całym świecie). Współinicjator różnorodnych przedsięwzięć - m.in.: Międzynarodowego Maratonu Pisania Listów Amnesty International, Centrum Wielokulturowego w Warszawie, Festiwali Transkaukazja i One Caucasus. Realizator projektów społecznych i artystycznych.
Zuzia Dłużniewska (koordynatorka, trenerka, producentka inicjatyw) - kulturoznawczyni, medioznawczyni, trenerka. Z sektorem pozarządowym związana od 16 roku życia. Koordynatorka i współkoordynatorka szeregu projektów kulturalno - artystycznych i edukacyjnych (m.in.: Kontynent Warszawa - Warszawa Wielu Kultur, Wielokulturowe Warszawskie Street Party, Katalizator Inicjatyw Wielokulturowych KIWI, Akademia Trenerów i Trenerek, Mobilni w Kulturze 2021). Posiada doświadczenie w prowadzeniu warsztatów dla dzieci młodzieży i dorosłych, nauczycielka języka polskiego jako obcego.
__________
Katalizator Inicjatyw Wielokulturowych KIWi realizowany jest w ramach projektu "Laboratorium Aktywizacji" Fundacji Inna Przestrzeń. Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG. Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawa
 
 

Zespół projektu :


Witek Hebanowski

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Fundator i Prezes Fundacji. Socjolog, trener i facylitator z doświadczeniem w tworzeniu i prowadzeniu szkoleń, warsztatów i procesów facylitacyjnych w ponad 20 krajach świata. Współinicjator różnorodnych przedsięwzięć - m.in.: Międzynarodowego Maratonu Pisania Listów Amnesty International, Centrum Wielokulturowego w Warszawie, Festiwali Transkaukazja i One Caucasus. Realizator projektów społecznych i artystycznych. Czytaj też w "Ludzie Sektora" na NGO.pl

Zuzia Dłużniewska

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kulturoznawczyni, medioznawczyni, aktywiska. Z sektorem pozarządowym związana od 16 roku życia. Współpracę z Fundacją Inna Przestrzeń rozpoczęła w 2007 roku jako redaktorka portalu Kontynent Warszawa - Warszawa Wielu Kultur, w 2016 roku została redaktorką naczelną. Od 2013 roku koordynuje szereg projektów Fundacji m.in.: "Katalizator Inicjatyw Wielokulturowych KIWI", "Akademię Trenerów i Trenerek", od 2009 roku dyrektorka artystyczna a od 2019 roku koordynatorka Wielokulturowego Warszawskiego Street Party. Producentka wydarzeń kulturalno - artystycznych, rekruterka, specjalistka ds. promocji. W 2021 roku koordynowała miejski program wsparcia dla przedstawicielek i przedstawicieli warszawskich środowisk twórczych Mobilni w Kulturze. Koordynatorka Programu grantowego Warszawa - miasto otwarte (2023, 2024) finansowanego ze środków m.st. Warszawy, którego celem jest zwiększenie liczby inicjatyw upowszechniających prawa człowieka i promujących różnorodność społeczną w Warszawie.