A A+

Zapisz się do newslettera

Wspieraj Fundację Inna Prestrzeń

Aktualności

Stanowisko FIP wobec propagowania treści faszystowskich i rasistowskich na Allegro

Fundacja Inna Przestrzeń popiera akcję Stowarzyszenia Nigdy Więcej oraz Grupy 3 fala, dotyczącą zakazu sprzedaży na portalu akcyjnym Allegro odzieży i gadżetów propagandowych z symboliką nazistowską i rasistowską oraz pism, wydawnictw książkowych i muzycznych rozpowszechniających takie ideologie. Apelujemy do portalu Allegro o podjęcie aktywnych działań w celu zatrzymania rozpowszechniania treści nazistowskich i rasistowskich za jego pośrednictwem. Zachęcamy osoby prywatne a także organizacje do poparcia tego apelu.

Przypominamy, że propagowanie treści faszystowskich oraz nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych czy rasowych jest w Polsce zakazane i karane na podstawie Kodeksu Karnego.

Prowadząc działania na rzecz przestrzegania praw człowieka na świecie oraz wielokulturowości w Polsce Fundacja Inna Przestrzeń nie może zgodzić się na obojętność wobec odradzania się zjawiska, które stało się przyczyną największych tragedii ludzkości w XX wieku.

Fundacja Inna Przestrzeń jest nienastawioną na zysk organizacją pozarządową realizującą zadania sfery pożytku publicznego związane z promowaniem wartości otwartości, demokracji i praw człowieka, wielokulturowości oraz tolerancji.

Zarząd Fundacji Inna Przestrzeń