A A+

Zapisz się do newslettera

Wspieraj Fundację Inna Prestrzeń

Aktualności

Inna Przestrzeń o Elbie

Fundacja Inna Przestrzeń wyraża zaniepokojenie sposobem podejścia właścicieli budynków przy ul. Elbląskiej 9/11 do animatorów działań społecznych i kulturalnych organizowanych w miejscu znanym w Warszawie jako squat Elba.
Fundacja Inna Przestrzeń wyraża zaniepokojenie sposobem podejścia do animatorów działań społecznych i kulturalnych organizowanych w budynkach przy ul. Elbląskiej 9/11, miejscu znanym w Warszawie jako squat Elba. Jak się dowiedzieliśmy, firma, której własnością jest teren wraz z zabudowaniami przy ulicy Elbląskiej, planuje w najbliższym czasie je wyburzyć. Niestety, właściciel terenu poinformował o swoich planach w ostatniej chwili.

Bez względu na nieformalny charakter miejsca czy sytuację prawną uważamy, że przedstawiciele środowiska związanego z działaniami organizowanymi przy ul. Elbląskiej powinni być podmiotowo potraktowani przez wszystkie strony zainteresowane przyszłością Elbląskiej 9/11, a być może także uzyskać wsparcie ze strony władz Warszawy.

Fundacja Inna Przestrzeń wielokrotnie współpracowała lub była wspierana w działaniach przez osoby „z Elbląskiej”, m.in. w działaniach podejmowanych na rzecz praw człowieka - Międzynarodowym Dniu Bez Kary Śmierci czy akcjach na rzecz Tybetu.

Wierzymy, że to właśnie z animatorami działań przy ul. Elbląskiej warto rozmawiać już teraz o przyszłości ich inicjatywy – tak, aby nie pozbawiać Warszawy ważnych, choć bardzo niezależnych miejsc.

Strona sguatu Elba: www.elba.bzzz.net