A A+

Zapisz się do newslettera

Wspieraj Fundację Inna Prestrzeń

Aktualności

Urodziny J.Ś. Dalajlamy - Światowy Dzień Tybetu

6 lipca to szczególny dzień dla Tybetańczyków, to dzień urodzin ich duchowego i politycznego przywódcy J.Ś. Dalajlamy, obchodzony na całym świecie jako święto Tybetu. W tym roku w Klubie POWIĘKSZENIE chcemy uczcić to wydarzenie i przypomnieć o sytuacji okupowanego narodu tybetańskiego. Program:

17.00 film „Z Dalajlamą w Himalajach”
18.00 wernisaż wystawy „Grafitti dla Tybetu”
18.30 warsztat odbijania szablonów na koszulkach i torbach
19.00 prezentacja „Tybetańczycy – 50 lat w Indiach”
20.00 koncert zespołu KRYZYS
22.00 dj Magura
ponadto – przysmaki kuchni tybetańskiej

KRYZYS to jedna z pierwszych formacji punkowo - nowofalowych w Polsce. Grupa ta wywarła olbrzymi wpływ na rozwój polskiej muzyki niezależnej. Jej trzon stanowią Robert Brylewski, legendarny muzyk, późniejszy lider takich zespołów jak Brygada Kryzys, Izrael, Armia, czy Falarek oraz Maciej „Magura” Góralski, perkusista i autor tekstów. Działalność grupy przypadła na lata 1978-81. KRYZYS powrócił na scenę muzyczną i w maju 2010 wydał swoją pierwszą oficjalną płytę pt. „Kryzys komunizmu”, którą zdobi okładka zaprojektowana przez Wilhelma Sasnala.

Film dokumentalny pt: Z Dalajlamą w Himalajach (60 min, 2009 r.) to opowieść o niezwykłym spotkaniu z Dalajlamą w sercu Himalajów w Ladaku w Indiach. Spotkanie ma miejsce w odległej od dróg jezdnych górskiej dolinie, do której Dalajlama przylatuje helikopterem. Oczekują go mieszkańcy siedmiu himalajskich wiosek i mnisi sześćsetletniego klasztoru. Film rozpoczyna relacja z wędrówki buddyjskiego mnicha podążającego na to spotkanie, przez ponad pięciotysięczną himalajską przełęcz.
Zdjęcia do tego filmu powstały w sierpniu 2009 roku w Indiach.
Realizacja filmu: Elżbieta Dziuk, Krzysztof Renik, Michał Zielony. Producentem filmu jest „Abaton inicjatywa twórcza”.
Film nie był jeszcze pokazywany w Polsce.

Wystawa „Grafitti dla Tybetu”
Nowa odsłona wystawy ‘Tybet. Czas na działanie’ prezentująca prace grafitti na rzecz Tybetu wykonane przez Darka Paczkowskiego z grupy 3fala.art.pl, spotkanie z autorem prac.

6 lipca 2010
Klub POWIĘKSZENIE
Ul. Nowy Świat 27
g. 17.00
wstęp wolny
koncert 20 pln – benefit na działania tybetańskie

Wystawa Darka Paczkowskiego "Grafitti dla Tybetu" jest imprezą towarzyszącą Festiwalowii Street Art Doping www.streetartdoping.com

Bierzemy także udział w inicjatywie WRSZW.pl