A A+

Zapisz się do newslettera

Wspieraj Fundację Inna Prestrzeń

Aktualności

Bezpłatne warsztaty z zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce!

Jak zorganizować własną firmę w Polsce – od pomysłu do realizacji. Zajęcia praktyczne! Uwaga: Warsztaty są skierowane do osób nie będących obywatelami państw UE, ale przebywających legalnie na terenie RP od co najmniej roku.Warsztaty odbędą się w języku rosyjskim!

Termin
: 25 września 2010, w godzinach 11.00 – 17.00
Miejsce: Sala konferencyjna, biuro Pilotażu Warszawskiego Centrum Wielokulturowego, ul. Nowy Świat 23/25 lokal 30. (mapka)
Udział w warsztatach jest bezpłatny, wystarczy wysłać zgłoszenie (imię, nazwisko, adres e-mailowy i telefon kontaktowy) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Liczba miejsc ograniczona! Ewentualne pytania proszę kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub nr telefonu: 22 224 05 82.
Celem zajęć jest dostarczenie praktycznych umiejętności związanych z organizowaniem i prowadzeniem małego przedsiębiorstwa (własnej firmy), a także wiedzy z zakresu funkcjonowania takich firm w Polsce – jak je zorganizować, jakie ciążą na nich obowiązki, jakie są możliwości rozwoju i zagrożenia.
Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję:
· Popracować nad wytwarzaniem i doskonaleniem pomysłów na własną firmę,
· Poznać regulacje prawne związane z prowadzeniem działalności gospodarczej
i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością,
· Poznać zasady zatrudniania pracowników i związane z tym regulacje prawne,
· Nauczyć się samodzielnego wyszukiwania potrzebnych im informacji,
· Zastanowić się nad tym, gdzie zorganizować siedzibę firmy
i jak szukać odpowiedniego lokalu użytkowego,
· Dowiedzieć się jak kalkulować koszty prowadzenia małej firmy,
· Poszukać pomysłów na promocję i pozyskiwanie klientów,
· Omówić konkretne przykłady zakładania i małej firmy krok po kroku (case study)

Zajęcia poprowadzi Ganna Szałecka: trenerka, współpracuje z HRK, InConsulting oraz z Pracownią Psychoedukacji i Treningu Grupowego. Absolwentka Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki. Od 9 lat zajmuje się badaniami rynków wschodnich, doradztwem inwestycyjnym oraz dotyczącym ekspansji na te rynki. Ma doświadczenie w dziedzinie eksportu, organizacji targów, kreowaniu wizerunku firm wchodzących na rynek zagraniczny i bezpośrednich negocjacji z kontrahentami zagranicznymi. Specjalizuje się w konsultingu typu in-company oraz w oraz prowadzeniu warsztatów kreatywności oraz komunikacji interpersonalnej i interkulturowej.