A A+

Zapisz się do newslettera

Wspieraj Fundację Inna Prestrzeń

Aktualności

Koncert charytatywny na rzecz Haiti - 16 stycznia

W związku z rocznicą trzęsienia ziemi jakie nawiedziło Haiti 12 stycznia 2010 roku Fundacja Polska –Haiti pragnie kolejny raz zwrócić uwagę polskiej opinii publicznej na potrzeby jakie wciąż nękają społeczeństwo haitańskie i przypomnieć, że rok po tragicznych wydarzeniach nasza solidarność i pamięć są wciąż tak samo potrzebne. Zofia Pinchinat-Witucka
Fundacja Polska-Haiti
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel: 508033330
Warszawa, 5 grudnia 2010
Drogi Przyjaciele Fundacji Polska-Haiti,
W związku z rocznicą trzęsienia ziemi jakie nawiedziło Haiti 12 stycznia 2010 roku Fundacja Polska –Haiti pragnie kolejny raz zwrócić uwagę polskiej opinii publicznej na potrzeby jakie wciąż nękają społeczeństwo haitańskie i przypomnieć, że rok po tragicznych wydarzeniach nasza solidarność i pamięć są wciąż tak samo potrzebne.
Chcemy tym razem zaprosić naszych dobroczyńców do odkrycia bogactwa współczesnej kultury wyspy i przez ten pozytywny akcent kontynuować nasze dzieła na Haiti. Dlatego 16 stycznia 2011 roku w foyer głównym w Domu Polonii przy Krakowskim Przedmieściu o godz. 19.00 odbędzie się koncert charytatywny połączony z kolacją, którego gwiazdą będzie Melissa Laveaux, prawdopodobnie największy młody talent nowego brzmienia muzyki haitańskiej. W koncercie gościnnie wystąpi Pako Sarr, oprawę muzyczną zapewni Piotr Gronau, dziennikarz muzyczny Radia PiN i autor programu „Uchem po mapie”. Koncert poprowadzi Katarzyna Olubińska i Krzysztof Skowroński. Poczęstunek zapewnią Michel Moran z Bistrot de Paris, Pur Sky Club, restauracja Domu Polonii w Pułtusku.
Pragnę podkreślić, iż nasza inicjatywa została uhonorowana patronatem Pani Anny Komorowskiej Małżonki Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Swego patronatu udzielili Ambasador Francji Pan François Barry Delongchamps i Ambasador Kanady Pan Daniel Castello.
Drodzy Przyjaciele byłabym ogromnie wdzięczna mogąc spotkać Was wszystkich w niedzielny wieczór 16 stycznia 2011. Moja ostatnia podróż na Haiti, skąd wróciłam trzy tygodnie temu, przekonała mnie, że nie możemy poprzestać w naszych wysiłkach na rzecz wsparcia i choćby w małej mierze ulżenia niedoli znękanym niekończącymi się trudnościami mieszkańców Haiti.
Naszym celem jest zebranie środków na wsparcie rozwoju edukacji na Haiti, a konkretnie zbudowanie laboratorium komputerowego w zburzonej szkole Sióstr Franciszkanek w Port au Prince. Czteropiętrowy budynek zawalił się12 stycznia 2010 roku grzebiąc nowo otwartą salę informatyczną szkoły. Na szczęście nie było ofiar wśród młodzieży. Od tego czasu uczennice szkoły mają lekcje w hangarach na miejscu po zawalonym gmachu.
Koncert ma charakter zamknięty i jest przewidziany dla 250 osób. W związku z oddaniem i pracą jaką już wspomogliście i nadal wspomagacie działania Fundacji Wasza cegiełka już została złożona na rzecz Haiti. Dlatego po prostu proszę potwierdzajcie Waszą obecność Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i świętujcie z nami nadzieję na lepsze jutro dla Haiti 16 stycznia 2011 od 19.00. Koncert jest nieodpłatny, poczęstunek i koncert mają charakter darowizny od artystów i sponsorów! Naszym celem zaś jest sfinansowanie kolejnej inwestycji, która bez Waszego udziału byłaby niemożliwa.
Dlatego zapraszam Was wszystkich na optymistyczny wieczór, kiedy z nadzieją spojrzymy w przyszłość, a my dołożymy wszelkich starań aby ten koncert poświęcony Haiti należał do szczególnie miłych momentów rozpoczynającego się roku 2011.
Z najlepszymi życzeniami.
Zofia Pinchinat-Witucka
PS. Po deklaracji zainteresowania koncertem drukowaną wersję zaproszenia prześlemy na ręce własne Dobroczyńców lub wręczymy 16 stycznia przed koncertem.
W załączeniu przekazuję jeszcze kilka informacji dotyczących imprez towarzyszących.
Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa plenerowa fotografii poświęconej polonii haitańskiej prezentowanej przed wejściem do Domu Polonii na Krakowskim Przedmieściu. Barwne i piękne zdjęcia autorstwa Światosława Wojtkowiaka i Barbary Kai Kaniewskiej zostały opatrzone fragmentami listów legionistów polskich wysłanych na Haiti w 1803 roku, które pozwolą odkryć dramatyczne dzieje tej garstki Polaków rzuconych przez wir Historii na drugi koniec świata.
Zorganizowaliśmy też cykl paneli dyskusyjnych pod wspólnym tytułem „Haiti dalekie, Haiti bliskie”, w których można wziąć udział przed koncertem w dniu 16.01 od godz. 13.30 w Domu Polonii w sali na poziomie -1. Panele pozwolą poznać historię legionistów polskich na Haiti, będą okazją do odkrycia kultury i sztuki, a przede wszystkim będą okazją do lepszego zrozumienia aktualnej sytuacji na wyspie.
Żywię głęboką nadzieję, że wielu wśród naszych znajomych zechce poprzeć naszą inicjatywę.
Z wyrazami szacunku.
Zofia Pinchinat-Witucka
Prezes Fundacji Polska - Haiti