A A+

Zapisz się do newslettera

Wspieraj Fundację Inna Prestrzeń

Aktualności

Warsztaty z zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce.

Jak zorganizować własną firmę w Polsce – od pomysłu do realizacji. Konsultacje praktyczne! UWAGA: Warsztaty są skierowane wyłącznie do osób nie będących obywatelami państw UE, ale przebywających legalnie na terenie RP od co najmniej roku.

Celem zajęć jest dostarczenie praktycznych umiejętności związanych z organizowaniem i prowadzeniem małego przedsiębiorstwa (własnej firmy), a także wiedzy z zakresu funkcjonowania takich firm w Polsce – jak je zorganizować, jakie ciążą na nich obowiązki, jakie są możliwości rozwoju i zagrożenia.

Terminy:
10 luty – warsztaty w języku polskim,
17 luty – warsztaty w języku rosyjskim,
24 luty – warsztaty w języku polskim.
Zajęcia będą się odbywały w godzinach 18.00 – 21.00.

Miejsce: Sala konferencyjna, biuro Pilotażu Warszawskiego Centrum Wielokulturowego, ul. Nowy Świat 23/25 lokal 30. (mapka)

Udział w warsztatach jest bezpłatny, aby wziąć udział wystarczy wysłać zgłoszenie (imię, nazwisko, adres e-mailowy i telefon kontaktowy) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. UWAGA! Liczba miejsc ograniczona! Ewentualne pytania prosimy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub nr telefonu: 22 224 05 82.

Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję:
• Popracować nad wytwarzaniem i doskonaleniem pomysłów na własną firmę,
• Poznać regulacje prawne związane z prowadzeniem działalności gospodarczej i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością,
• Poznać zasady zatrudniania pracowników i związane z tym regulacje prawne,
• Nauczyć się samodzielnego wyszukiwania potrzebnych im informacji,
• Zastanowić się nad tym, gdzie zorganizować siedzibę firmy i jak szukać odpowiedniego lokalu użytkowego,
• Dowiedzieć się jak kalkulować koszty prowadzenia małej firmy,
• Poszukać pomysłów na promocję i pozyskiwanie klientów,
• Omówić konkretne przykłady zakładania i małej firmy krok po kroku (case study)

Zajęcia poprowadzi Ganna Szałecka
: trenerka, współpracuje z HRK, InConsulting oraz z Pracownią Psychoedukacji i Treningu Grupowego. Od 9 lat zajmuje się badaniami rynków wschodnich, doradztwem inwestycyjnym oraz dotyczącym ekspansji na te rynki. Ma doświadczenie w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej, posiadając zgodę na pobyt tymczasowy w Polsce. Specjalizuje się w konsultingu typu in-company. Udziela konsultacji w dziedzinie eksportu, organizacji targów, kreowaniu wizerunku firm wchodzących na rynek zagraniczny i bezpośrednich negocjacji z kontrahentami zagranicznymi.