A A+

Zapisz się do newslettera

Wspieraj Fundację Inna Prestrzeń

Aktualności

Ostatnia chwila na 1% na Fundację Inna Przestrzeń

Wypełnij PIT w bezpłatnym programie on-line i przekaż 1% podatku na działania Fundacji Inna Przestrzeń – najpóźniej do 2 maja. Numer KRS Fundacji: 0000257224 Wypełnij PIT w bezpłatnym programie on-line i przekaż 1% podatku na działania Fundacji Inna Przestrzeń – najpóźniej do 2 maja. Numer KRS Fundacji: 0000257224
W zeszłym roku osoby, dla których ważna jest działalność Fundacji Inna Przestrzeń przekazały 1% podatki o łącznej wartości 15 430 zł. Kwota może nie jest imponująca, ale my pokazujemy, że potrafimy zrobić z nią naprawdę dużo!
Dzięki wsparciu tych środków mogliśmy pozyskać środki i realizować projekty o wartości 1128 000 zł czyli aż 73 razy pomnożyliśmy przekazany 1%, realizując działania artystyczne, wspierając wielokulturowości w Warszawie oraz działania na rzecz praw człowieka, w szczególności w Tybecie.
1% to dla nas wyjątkowe wsparcie, ponieważ z przyznanych grantów nie jesteśmy w stanie pokryć wszystkich kosztów działań. Możemy także realizować działania, na które nie otrzymujemy dotacji (np. działania na rzecz Tybetu). Przede wszystkim zaś środki te stanowią dla nas dodatkową motywację i wyraz okazanego zaufania.
Na początku kwietnia, praktycznie bez kosztów, wspólnie z naszymi przyjaciółmi z różnych stron świata mieszkającymi w Warszawie, zorganizowaliśmy akcję na rzecz 1% dla Fundacji Inna Przestrzeń, zachęcamy do obejrzenia relacji:
Polecamy także filmową relację naszych przyjaciół z Miast w Komie: http://www.youtube.com/watch?v=JwTthfhaV_w
Na naszej stronie publikujemy nasze dotychczasowe sprawozdania: http://przestrzen.art.pl/dokumenty.htm
Wszystkim, którzy nie wypełnili jeszcze PITa, przypominamy o możliwości skorzystania z darmowego programu on-line na naszej stronie, przekazaniu 1% na Fundację – wystarczy wpisać numer KRS Fundacji: 0000257224, a także o obowiązku wysłania sprawozdania najpóźniej do dnia 2 maja*.
Nasze przesłanie z ubiegłego roku także jest wciąż aktualne, polecamy:
Jak przekazać 1% podatku?
1. Wypełnij odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-28, PIT-38). Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, w odpowiednich rubrykach zeznania podatkowego (które zatytułowane są „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP”) wpisujemy numer KRS: 0000257224
Wypełniając PITa możesz skorzystać z bezpłatnego formularza on-line, dostępnego na stronie Fundacja a także pod adresem: https://www.pitroczny.pl/pit?krs=0000257224
2. Oprócz numeru KRS wybranej organizacji, w rubrykach PIT-u wpisujemy także kwotę, którą chcemy przekazać dla OPP, nie może ona jednak przekraczać 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół (art. 45c ust. 1 ustawy o pdof).
3. Pieniądze - 1% podatku należnego - na konto wybranej organizacji przekaże urząd skarbowy do lipca roku podatkowego, w którym jest składane zeznanie podatkowe.
Więcej szczegółowych informacji na stronie: http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/626060.html
* Zasadniczo PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 za miniony rok podatkowy trzeba złożyć do 30 kwietnia następnego roku podatkowego. Jednak zgodnie z art. 12 § 5 ordynacji podatkowej jeżeli ostatni dzień terminu wypada w sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy (niedziele i święta*) - termin przesuwa się na następny dzień pod dniu lub dniach wolnych od pracy. W 2011 roku 30 kwietnia wypada w sobotę, więc termin przesunął się na 2 maja 2011 roku.