A A+
Wspieraj Fundację Inna Prestrzeń

Aktualności

Spotkanie z tybetańskimi ministrem

Zapraszamy na spotkanie z Dr Tseringiem Wangchukiem Ministrem Zdrowia Tybetańskiego Rządu na Uchodźstwie, 28 maja 2012 roku o godz. 17.30, w Auli A, Collegium Civitas Collegium Civitas oraz Fundacja Instytut Lecha Wałęsy i Fundacja Inna Przestrzeń mają zaszczyt zaprosić na spotkanie z Dr Tseringiem Wangchukiem Ministrem Zdrowia Tybetańskiego Rządu na Uchodźstwie, które odbędzie się 28 maja 2012 roku (poniedziałek ) o godzinie 17.30, w Auli A, Collegium Civitas, Plac Defilad 1, Pałac Kultury i Nauki.
 
Spotkanie z Dr Tseringiem Wangchukiem jest realizowane w ramach programu Instytutu Lecha Wałęsy “Solidarni z Tybetem”, którego cele jest wspieranie Tybetańczyków w walce o należne im prawa na terenie Chińskiej Republiki Ludowej i informowanie polskiej opinii publicznej o aktualnej sytuacji Narodu Tybetańskiego w Chinach i na emigracji. W ramach programu „Solidarni z Tybetem” Instytut Lecha Wałęsy organizuje seminaria i spotkania z udziałem ekspertów reprezentujących grono naukowe, organizacje pozarządowe oraz Tybetański Rząd na Uchodźstwie.
 
Głównymi tematami spotkania będzie sytuacja emigracyjnej służby zdrowia oraz wyzwania i kierunki rozwoju polityki zagranicznej Tybetańskiego Rządu na Uchodźstwie.
 
Dr Tsering Wangchuk - W latach 1994 - 2001 stypendysta na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. W 2003 roku wrócił do Indii gdzie prowadził i organizował szpitale zarówno dla tybetańskich uchodźców jaki ludności lokalnej. W 2011 roku powołany na stanowisko Ministra Zdrowia przez Lobsanga Sangay, pierwszego demokratycznie wybranego premiera Tybetańskiego Rządu na Uchodźstwie.
 
Prowadzący:
 
Piotr Cykowski - Koordynator Programu Tybetańskiego ratujTybet.org. Współtwórca Fundacji Inna Przestrzeń. Realizator projektów z zakresu edukacji rozwojowej oraz praw człowieka. Członek Steering Committee International Tibet Support Network.