A A+

Zapisz się do newslettera

Wspieraj Fundację Inna Prestrzeń

Aktualności

10 grudnia: uwolnij Prawdę!

Dołącz do akcji na rzecz uwolnienia Dhodndupa Wangchena w Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka - 10 grudnia! Dhondup Wangchen, twórca filmu „Poza strachem”(org. „Leaving Fear Behind”) - jednego z pierwszych tybetańskich dokumentów – reportaży na temat poglądów Tybetańczyków na chińskie władze w Tybecie. Aresztowany w marcu 2008 w Xiningu (prow. Qinghai). Skazany na 6 lat pozbawienia wolności. Był torturowany i źle traktowany podczas przesłuchań. Cierpi na żółtaczkę typu B, obecnie przebywa w obozie pracy.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku, gdzie znajdziesz więcej informacji i aktualności o planowanych wydarzeniach w Polsce: 
www.facebook.com/events/171524969713854

Fundacja od 2008 r. podejmuje działania na rzecz uwolnienia Dhodnupa Wangchena, w listopadzie 2008 r. zorganizowaliśmy pierwsze pokazy filmu w Warszawie, Lublinie, Krakowie, w 2009 r. wydaliśmy na płycie 'Tybet' oraz udostępniliśmy w internecie polską wersję filmu 'Poza strachem', w 2010 r. upominaliśmy się o niego w ramach ogólnopolskiej kampanii 'Tybetańscy Bohaterowie', w 2012 r. wydaliśmy broszurę poświęconą tybetańskim więźniom politycznym zawierającą kartkę pocztową - apel w sprawie uwolnienia Dhondupa Wangchena!

Przeczytaj oświadczenie żony Dohondupa Wangchena, Lhamo Tso.
Dowiedz się więcej i działaj: międzynarodowa strona akcji http://unchain-the-truth.com
Międzynarodowa strona kampanii Free Tibetan Heroes: http://freetibetanheroes.org