A A+

Zapisz się do newslettera

Wspieraj Fundację Inna Prestrzeń

Aktualności

Budżet partycypacyjny po gruzińsku

Ruszyła kontynuacja projektu budżetu partycypacyjnego w Gruzji. W tym roku zaczynamy dwa moduły działań.

 

Pierwszym z nich jest kontynuacja budżetu partycypacyjnego w regionie Marneuli. Za nami pierwszy monitoring realizacji projektów z I edycji budżetu partycypacyjnego oraz spotkania z pracownikami administracji Marneuli i liderami społecznościowymi.

Akademia partycypacji - II moduł - to innowacja w projekcie.

Dominik Cagara, redaktor gruzińskiego portalu Democracy & Freedom Watch, pracuje obecnie nad ogólnokrajowym konkursem dla dziennikarzy o budżecie partycypacyjnym. Nagrodą w konkursie dla twórcy najlepszego materiału będzie wyjazd na warszawską konferencję ”Kultura partycypacji”, która odbędzie się w listopadzie.

Olga Dorokhina, działaczka Helsińskiego Zgromadzenia Obywatelskiego/Kaukaskiego Instytutu Bezpieczeństwa Regionalnego (HCA/CIRS), zajmie się rekrutacją uczestników na szkolenia z zakresu budżetu partycypacyjnego dla gruzińskich samorządów.

Podczas spotkania z partnerem projektu - Krajowym Stowarzyszeniem Władz Lokalnych w Gruzji (NALA) - omówione zostały dokładne terminy poszczególnych działań.

Aktualnie trwają prace nad przygotowaniem regulaminu budżetu partycypacyjnego w Marneuli oraz nabór lokalnych koordynatorów. W ramach II modułu projektu trwa rekrutacja do akademii partycypacji.

Projekt jest realizowany w partnerstwie z Organizacją One Caucasus, Urzędem Municipalitetu Marneuli oraz Krajowym Stowarzyszeniem Władz Lokalnych w Gruzji (NALA). Uzyskał również wsparcie gruzińskiego Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju Regionalnego oraz Helsińskiego Zgromadzenia Obywatelskiego/Kaukaskiego Instytutu Bezpieczeństwa Regionalnego (HCA/CIRS).

Projekt “Od budżetu do działania - liderzy partycypacji” jest współfinansowany ze środków Programu „Wsparcie Demokracji” finansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.