A A+

Zapisz się do newslettera

Wspieraj Fundację Inna Prestrzeń

Aktualności

Działaj z Arakan!

Fundacja Inna Przestrzeń z przyjemnością informuję o rozpoczęciu działań w Birmie. W regionie Arakan włączymy się m.in. w realizację Letniej Szkoły Praw Człowieka. Podczas pierwszej części projektu, który będzie mieć miejsce w regionie Arakan, w zachodniej Birmie, 20 młodych lokalnych działaczy uczestniczyć będzie w Letniej Szkole Praw Człowieka. W ramach drugiej części projektu Witek Hebanowski oraz Piotr Pacewicz przeprowadzą tygodniowe Warsztaty Praktycznych Umiejętności Obywatelskich, w których udział brać będą liderzy lokalnych społeczności z zachodniej Birmy.

Pomimo wielkich złóż naturalnych jakie posiada Birma, wycieńczona latami krwawego reżimu jest jednym z najbiedniejszych krajów świata. Jednym z głównych problemów, z którym borykają się działacze birmańskiego społeczeństwa obywatelskiego jest m.in. brak podstawowego sprzętu technicznego. Jeśli chcesz wesprzeć lokalnych działaczy demokratycznych w Arakan - skontaktuj się z nami pisząc na adres birma(at)przestrzen.art.pl.

Niebawem uruchomiony zostanie blog opowiadający zarówno o działaniach prowadzonych w ramach projektu, jak i szerzej opisującego wydarzenia w Birmie.

Nasze działania są współfinansowane ze środków programu „Wsparcie Demokracji” finansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2012 r.

Koordynatorem projektu jest Aleksandra Kłosińska, email:
aklosinska(at) przestrzen.art.pl