A A+

Zapisz się do newslettera

Wspieraj Fundację Inna Prestrzeń

Aktualności

III Forum ds. Lokalnych Polityk Migracyjnych

Forum odbędzie się już 18-21 września - zachęcamy do udziału - szczególnie przedstawicieli diaspor migranckich i instytucji, które zajmują się kwestiami imigracji.

Po II Forum w Lublinie

W trakcie drugiego Forum ds. Lokalnych Polityk Migracyjnych pracowaliśmy w grupach roboczych. Każda grupa zadeklarowała realizację co najmniej jednej rzeczy przed III Forum w Warszawie. Zobacz krótki reportaż z Forum Lude'a Reno.
Podsumowanie rekomendacji II Forum dostępne jest na:
http://politykimigracyjne.pl/uploads/Forum-Lublin-podsumowanie-prac.pdf


III Forum ds. lokalnych polityk migracyjnych

Trzecie Forum stanowić będzie podsumowanie prac dotychczasowych forów i jednocześnie - mamy nadzieję - będzie także autentycznym Forum Migrantów. Forum odbędzie się w Warszawie 18-21 września (czwartek-niedziela) w Bemowskim Centrum Kultury (www.artbem.pl).

Aktualny program Forum

Informacje: koordynatorka forum - Anastazja Obarczuk, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

Co jeszcze przed III Forum

W ramach projektu dot. lokalnych polityk migracyjnych odbywają się także inne działania - w tym m.in.:
 • uruchomiona została strona www akcji "Włącz się w Polskę" www.WlaczSiewPolske.pl - w ramach niej - m.in.:
  • petycja do premiera (odnośnie praw wyborczych na poziomie lokalnych dla imigrantów-rezydentów)
  • do pobrania - słownik "Wielokulturowy=Wielojęzyczny" - przeznaczony szczególnie dla rodzin wielojęzycznych lub jako materiał pomocniczy w wielokulturowej szkole (książka dostępna jest także bezpłatnie w siedzibie Fundacji Inna Przestrzeń dla inicjatyw edukacyjnych i integracyjnych),
  • finałem akcji będzie III Forum - w tym m.in. wręczenie wyróżnień Miast Otwartych,
 • Już od sierpnia - w Pasażu Italia (Nowy Świat 23/25) w Warszawie rozpocznie działalność tymczasowy Punkt Info dla Migrantów (docelowo działający przy Centrum Wielokulturowym w Warszawie)
   
 • 10 września o 18:00 w klubie Resort, na Bielańskiej 1 (w Warszawie) - przy okazji Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych - organizujemy wydarzenie promujące III Forum. Zapraszamy!
Informacje o projekcie: www.PolitykiMigracyjne.pl


LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW.
Projekt realizowany przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH
jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.