A A+

Zapisz się do newslettera

Wspieraj Fundację Inna Prestrzeń

Aktualności

FIP na OFIP w Resorcie (focus: imigranci)

Wydarzenie poprzedzające III Forum ds. Lokalnych Polityk Migracyjnych odbędzie się w warszawskiej klubokawiarni Resort (przy Pl. Teatralnym) w środę, 10 września o 18:00. Fundacja Inna Przestrzeń zaprasza na wydarzenie realizowane w ramach Tygodnia Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych.

Spotkanie 10 września w klubo-kawiarni Resort będzie się składać z dwóch części:
1) Panel dyskusyjny poświęcony aktywności społecznej imigrantów przyjeżdżających do Polski (z udziałem przedstawiciele różnorodnych diaspor migranckich)
2) Koncert zespołu Senegambia Duo (w składzie Buba Kuyateh i Mamadou Diouf)

Buba Kuyateh: kora, śpiew
Gambijski muzyk grający na korze-21 strunowej harfie zachodniej Afryki-. Artysta wywodzi się z rodziny o muzycznych korzeniach, a kora, zwana królewskim instrumentem, zajmuje szczególne miejsce w kulturze mandingo. Jej melodie niezmiennie towarzyszą pieśniom, legendom o prawdom przekazywanym z pokolenia na pokolenie. Występ artysty to popis improwizacji niepowtarzalna uczta dla ucha
Mamadou Diouf: djembe, śpiew
Wokalista i animator kultury pochodzący z Senegalu i mieszkający w Warszawie.

18-21 września
Fundacja Inna Przestrzeń wraz z organizacjami partnerskimi organizuje w Warszawie, w Bemowskim Centrum Kultury (Górczewska 201) III FORUM DS. LOKALNYCH POLITYK MIGRACYJNYCH. Na Forum będą podejmowane ważne tematy, dotyczące życia codziennego migrantów w Polsce oraz problemów, które spotykają migrantów w różnych dziedzinach (prawo, edukacja, rynek pracy, kultura i in.).

Wydarzenie 10 września będzie wprowadzeniem w główne tematy Forum.

Więcej o Forum


Wydarzenie na FB