A A+

Zapisz się do newslettera

Wspieraj Fundację Inna Prestrzeń

Aktualności

Graffiti - Polska dla wszystkich!

Zapraszamy do wspólnego malowania w piątek 14 października od godziny 12.00 do 17.00 w okolicach Agrykoli Fundacja Klamra, Fundacja Inna Przestrzeń oraz 3fala.art.pl zapraszają do wspólnego malowania „filarów wielokulturowych” w piątek 14 października od godziny 12.00 do 17.00 w okolicach Agrykoli (pod wiaduktem Trasy Łazienkowskiej, Rondo Sedlaczka) w Warszawie powstawać będzie graffiti pod hasłem – Polska dla wszystkich. Każdy z uczestników będzie mógł na ścianie „przybić kolorową piątkę” pod hasłem „Polska dla wszystkich”, ponad to, będzie miał okazję wykonać sobie pamiątkowy nadruk na ekologicznej bawełnianej torbie.
Mural w przestrzeni publicznej będzie stanowiło widoczny element promocji idei dialogu międzykulturowego oraz takich postaw obywatelskich, które uczą cenić różnorodność i bronić jej jako ich ważnego składnika. Z realizacji graffiti powstanie dostępny w Internecie fotoreportaż. Do udziału we wspólnym malowaniu zapraszamy przedstawicieli: różnych grup wyznaniowych, mniejszości etnicznych, uchodźców oraz miłośników sztuki ulicy, przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na rzecz tolerancji i wielokulturowości. Warsztat da okazję do nawiązania kontaktu, nowych znajomości i współpracy przy realizacji konkretnego projektu.
Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach konkursu Polska dla wszystkich » ogłoszonego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, nad którym patronat objęli: Pani Katarzyna Hall, Minister Edukacji Narodowej, Elżbieta Radziszewska, Pełnomocnik Rządu do spraw Równego Traktowania i John Abraham Godson, Poseł na Sejm RP. Przestrzeń pod graffiti udostępnia Zarząd Dróg Miejskich w ramach Festiwalu Graffiti.