A A+

Zapisz się do newslettera

Wspieraj Fundację Inna Prestrzeń

Laboratorium Aktywizacji - Fundusz Aktywni Obywatele

Laboratorium Aktywizacji

Laboratorium Aktywacji to projekt Fundacji Inna Przestrzeń realizowany od stycznia 2021 roku do marca 2022 roku z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG. Laboratorium Aktywizacji to projekt skierowany do migrantów, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym. Projekt wykorzystuje synergię między najbardziej skutecznymi, sprawdzonymi w działaniu mechanizmami aktywizacji migrantów wypracowanymi przez Fundację. Działania prowadzone są w ramach dwóch modułów: KIWI - Katalizator Inicjatyw Wielokulturowych oraz IMI Radio.

 

KIWI

Katalizator Inicjatyw Wielokulturowych KIWi to projekt Fundacji Inna Przestrzeń zapoczątkowany w 2010 roku. Formuła projektu jest stała choć poszczególne elementy każdej edycji dostosowywane są do zapotrzebowania uczestników.
Uczestnicy projektu początkowo biorą udział w warsztatach dotyczących pozyskiwania funduszy na działania kulturalno artystycznych oraz realizacji projektów. W trakcie warsztatów uczestnicy podzieleni na grupy wypracowują projekt - inicjatywę, którą później realizują dzięki wsparciu finansowemu. Każda grupa może aplikować o wsparcie merytoryczne swojej inicjatywy. Projekty realizowane są z pomocą tutorów i doświadczonych koordynatorów projektów wielokulturowych.

Od 2012 roku Katalizator Inicjatyw Wielokulturowych KIWi cieszy się coraz większym zainteresowaniem migrantów i osób związanych ze środowiskiem wielokulturowym. Szacujemy że to tej pory w warsztatach wzięło udział prawie 200 osób, oraz zrealizowano ponad 60 unikalnych inicjatyw. Część z nich jest kontynuowana przez pomysłodawców poza wsparciem KIWi.

Do 14 marca trwała rekrutacja do nowej edycji KIWI, jeżeli nie zdążyłeś lub nie zdążyłaś się zapisać obserwuj Facebooka Fundacji Inna Przestrzeń, na którym będziemy informować o następnym naborze.

 

IMI Radio

IMI Radio jest jedynym wielojęzycznym, wielokulturowym i integrującym radiem internetowym w Polsce. Działa od maja 2015 roku. Jego celem jest promocja wielokulturowości, integracji oraz aktywizacja migrantów. Jest także głosem środowisk imigranckich w Warszawie. 

Od początku zespół redakcyjny tworzą osoby z różnych stron świata. Audycje w 17 językach prowadziło kilkadziesiąt osób z 34 krajów (Angola, Azerbejdżan, Białoruś, Brazylia, Egipt, Erytrea, Francja, Grecja, Gruzja, Gwatemala, Gwinea Bissau, Indie, Indonezja, Iran, Kenia, Kolumbia, Kongo, Maroko, Meksyk, Niemcy, Nigeria, Rosja, Rumunia, Somalia, Syria, Szwajcaria, Tadżykistan, Tunezja, Turcja, USA, Ukraina, Uzbekistan, Wietnam).

Twórcą i redaktorem naczelnym (2015-2020) IMI Radia był Mamadou Diouf. Radio współtworzył Sebastian Korsak.

Radio jest otwartym projektem, które stale poszukuje nowych pomysłów i wolontariuszy. Jeśli masz pomysł na audycję, interesuje Cię tematyka migrancka i chcesz być częścią zespołu, napisz do nas: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie odpowiada za treść zamieszczanych postów w profilach FB poszczególnych audycji.

IMI Radio jest wspólnym projektem Fundacji Inna Przestrzeń oraz Fundacji na rzecz Centrum Wielokulturowego w Warszawie. Pomysłodawcami IMI Radia są Mamadou Diouf i Witek Hebanowski – bezpośrednią inspiracją dla IMI Radia było Radio Orange w Wiedniu.

 


Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.