A A+

Zapisz się do newslettera

Wspieraj Fundację Inna Prestrzeń

Bożonarodzeniowe Dni Dobra

Bożonarodzeniowe Dni Dobra

13-16. grudnia 2023 w Centrum e10 przy ul. Elektronowej 10 w Warszawie odbywają się pierwsze Bożonarodzeniowe Dni Dobra, czyli świąteczne wydarzenie o charakterze wsparciowym i integracyjnym dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji życiowej.

Podczas 4 wyjątkowych dni będziemy gościć rodziny uchodźcze, migranckie i polskie i zapewnimy dla nich moc atrakcji. Każde dziecko i samotny rodzic otrzyma upominek, będzie można skorzystać z poczęstunku - pierogów, sałatek, kanapek, ciast i innych słodyczy, najbardziej potrzebujące rodziny dostaną również paczkę żywnościową. Przez całe 4 dni będą się również odbywać wielojęzyczne warsztaty, kolędowania, koncerty i pokazy. Będzie można wziąć udział w pokazach chemicznych, spotkać i pogłaskać żywe sowy, a poza tym oczywiście zrobić ozdoby świąteczne i własnoręczne prezenty takie jak świeczki, czy mydełka. A to wszystko po polsku, angielsku, ukraińsku i nawet koreańsku (w zależności od warsztatu).
 
 
Całe wydarzenie jest realizowane pod patronatem Ambasady Ukrainy i Prezydenta m.st. Warszawy oraz przy wsparciu kilkunastu firm i fundacji, a także 46 mazowieckich szkół, które zaangażowały się w wolontariat i zbiórki darów dla potrzebujących.