A A+

Zapisz się do newslettera

Wspieraj Fundację Inna Prestrzeń

Dom Matki

Dom Matki jest to przestrzeń stworzona całkowicie z prywatnych środków wielu podmiotów: wolontariuszy, czy firm jak Provident Polska (główny inicjator i finansujący program). Nasza fundacja najpierw wspierała Dom Matki (przede wszystkim dając inicjatywie parasol instytucji non-profit). Od października 2022 roku Dom Matki stał się programem Fundacji Inna Przestrzeń. Dom Matki wspierają m.in. lokalny samorząd i wiele innych firm, instytucji, organizacji pozarządowych, a także osób prywatnych z całego świata!

Zadaniem Domu Matki jest kompleksowa i długoterminowa pomoc kobietom w trudnej sytuacji życiowej. Ze względu na rosyjską agresję na Ukrainę Dom Matki rozpoczyna swoją działalność jako bezpieczne schronienie dla kobiet z Ukrainy – w szczególności będących w ciąży i matek maleńkich dzieci. Wierzymy, że tym osobom potrzebna jest w tej chwili największa pomoc w odnalezieniu się w nowej rzeczywistości oraz bezpieczny start w nowe życie dla ich nienarodzonych i nowonarodzonych dzieci 

Jednak Dom Matki jest miejscem dla wszystkich mam i docelowo będzie pomagał wszystkim kobietom w potrzebie - w szczególności zaś matkom-uchodźczyniom i innym migrantkom.

Tylko razem możemy pomagać!

Dom Matki jest niezwykłym miejscem, ponieważ wiele osób włożyło w niego całe swoje serce. Cały budynek został wyremontowany przez ponad 70 wolontariuszy, którzy pracowali przez 3 tygodnie. Koordynatorem Pomocy Humanitarnej w domu została wolontariuszka zaangażowana od początku wojny w działania na terenie punktów recepcyjnych w Warszawie, a pracują w nim nauczycielki – uchodźczynie z Ukrainy, które za cel swojej obecności w Polsce, powzięły sobie pomaganie ukraińskiej społeczności w Warszawie. 

Jednak wciąż wracamy do tego, że tylko razem możemy sobie poradzić z tym kryzysem humanitarnym. My, na miejscu, każdego dnia mierzymy się pomocą naszym gościniom z najróżniejszymi kwestiami związanymi z życiem w Polsce… Jednak Wasza pomoc – jako wolontariuszy, czy darczyńców – pozwala nam działać sprawnie. 

Chcesz dołączyć do wolontariuszy? Zajrzyj na tą stronę i zapisz się!

Chcesz zostać darczyńcą? Sprawdź co aktualnie jest nam potrzebne! 

Oczywiście zapraszamy też wszystkie firmy, fundacje i inne instytucje, które chciałyby zaangażować się w działanie Domu Matki!

 

Strona Programu: www.dommatki.pl