A A+

Zapisz się do newslettera

Wspieraj Fundację Inna Prestrzeń

Akademie Trenerskie

Pierwsze Akademie Trenerskie realizowaliśmy od 2009 roku w ramach Pilotażu Warszawskiego Centrum Wielokulturowego.

Projekt Akademia Trenerek i Trenerów w latach 2018-2020 realizowany był w partnerstwie z Fundacją Habitat for Humanity Poland oraz przy współpracy z Uniwersyteckim Centrum Wolontariatu UW oraz Stowarzyszeniem Akademickim Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiego. Celem projektu jest przygotowanie uczestników do roli trenera i przeszkolenie z zakresu opracowania, przygotowania i realizacji autorskich warsztatów. Tematyka wszystkich warsztatów dotyczy kwestii globalnego mieszkalnictwa, prawa do ziemi/dachu nad głową, zrównoważonego rozwoju miast. Efektem końcowym każdej edycji jest realizacja autorskich warsztatów aktywizujących przez uczestników Akademii. 

Akademia odbywała się w ramach BUILD Solid Ground - globalne mieszkalnictwo, projektu edukacyjnego finansowanego ze środków Unii Europejskiej. Była to część Solid Ground, międzynarodowej kampanii rzeczniczej Habitat for Humanity, której celem była poprawa dostępu do ziemi jako krok do uzyskania godnego miejsca do życia.

W 2022 roku organizujemy Akademie Trenerek dla uchodźczyń z Ukrainy w ramach programu integracyjno-edukacyjnego - finansowanego przez UNICEF i wdrażanego przez Biuro Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu m. st. Warszawy.