A A+

Zapisz się do newslettera

Wspieraj Fundację Inna Prestrzeń

Architektura Partycypacji

Architektura Partycypacji to program stworzony w 2019 roku, który powstał w wyniku syntezy różnorodnych doświadczeń obejmujących procesy planowania przestrzeni i obiektów publicznych z mieszkańcami w Polsce i w Ukrainie. 

2022

W związku z wybuchem wojny w Ukrainie - chcemy połączyć wysiłki z innymi organizacjami, instytucjami i pracowniami architektonicznymi, aby planowanie partycypacyjne - stało się integralnym elementem projektowania związanego zarówno z tworzeniem obiektów dla uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy w Polsce (zainteresowanych współpracą zachęcamy do rejestracji w prowadzonym przez nas Centrum Wsparcia Koordynacji), jak i przyszłej odbudowy Ukrainy.  

2020

Mimo pandemii i braku dofinansowania - udało nam się zrealizować proces partycypacyjny w siódmej gromadzie - tym razem w mieście Mirhorod - projekt obejmował jeden z miejskich parków. 


2019
O Programie w liczbach:

  • 6 Zjednoczonych Gromad dwóch obwodów (połtawskiego i sumskiego), które wzięły udział w planowaniu partycypacyjnym projektu.
  • W procesy zaangażowanych było ponad 1000 mieszkańców.
  • Kilkanaście filmów i animacji,
  • Jeden kurs dla studentów architektury z Politechniki Połtawskiej poświęcony procesom planowania partycypacyjnego.

To tylko niektóre aspekty projektu „Rozwój nowoczesnego samorządu. Przestrzeń / planowanie / partycypacja” sfinansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

  • Zobacz filmy zrealizowane w ramach projektu - w tym m.in.: Zawód Architekt oraz filmy z realizacji procesów partycypacyjnych w Zjednoczonych Gromadach.
  • Strona projektu na Facebook-u