A A+

Zapisz się do newslettera

Wspieraj Fundację Inna Prestrzeń

Aktualności

Ruszył program grantowy 'Warszawa - miasto otwarte'!

Ruszył nabór wniosków do drugiej edycji Programu “Warszawa - miasto otwarte” organizowanego przez Miasto Stołeczne - Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy, którego operatorem jest Fundacja Inna Przestrzeń. Celem programu jest zwiększenie liczby inicjatyw upowszechniających prawa człowieka i promujących różnorodność społeczną w Warszawie. Oferty na dofinansowanie swoich projektów mogą składać organizacje pozarządowe działające w Warszawie. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 10 000 zł. Jedna organizacja może złożyć 2 wnioski. Budżet całego Programu to 180 000 zł.


Wybór ofert prowadzony będzie na drodze konkursu.

W ramach Programu finansowane będą działania (projekty) upowszechniające prawa człowieka i promujące różnorodność społeczną w Warszawie. 

Oferty składane w konkursie powinny dotyczyć co najmniej jednego z następujących obszarów tematycznych:

  • upowszechnianie wiedzy na temat praw człowieka i korzyści płynących z różnorodności społecznej wśród osób mieszkających w Warszawie;
  •  wsparcie osób doświadczających dyskryminacji lub zagrożonych dyskryminacją;
  • przeciwdziałanie dyskryminacji, nierównemu traktowaniu i mowie nienawiści.

Projekty mogą być realizowane w okresie od 1 czerwca 2024 do 31 października 2024, ale przez maksymalnie 100 dni!

Nabór wniosków prowadzony jest za pośrednictwem formularza online dostępnego na dedykowanej stronie www.miastootwarte.waw.pl i trwa od 8 kwietnia 2024 do 5 maja 2024 do godziny 23:59.  Ogłoszenie wyników nastąpi do 31 maja 2024.

 

Zapraszamy na spotkanie informacyjne 18 kwietnia 2024 o godz. 18:00 w Centrum Wsparcia Koordynacji (ul. Sienna 39 - Warsaw Towers, 1 piętro, Warszawa).
Ze względów organizacyjnych zgłoszenia udziału w spotkaniu prosimy przesyłać za pomocą poniższego formularza
do 15 kwietnia 2024 do godziny 12:00.
https://forms.gle/8LsA3xrFA3iT9Qtz6
Budynek posiada dźwig – wjazd windą wymaga odblokowania przez recepcję – bardzo prosimy o wcześniejszy kontakt pod numerem +48 797 597 338 , istnieje możliwość wejścia z psem asystującym lub przewodnikiem.
W przypadku dodatkowych potrzeb dotyczących dostępności bardzo prosimy o zaznaczenie odpowiedniej rubryki w formularzu i kontakt z organizatorem.

Regulamin Programu i szczegółowe informacje dostępne są na www.miastootwarte.waw.pl

Program finansuje m.st. Warszawa.