A A+

Zapisz się do newslettera

Wspieraj Fundację Inna Prestrzeń

Aktualności

IMI RADIO: The Radio Academy / Akademia Radiowa

Chcesz zacząć prowadzić własną audycje? Zostać dziennikarzem/dziennikarką najbardziej wielojęzycznego radia w Polsce ? Weź udział w bezpłatnej Akademii Radiowej IMI Radia!

 
  • BEZPŁATNE Warsztaty na żywo w języku polskim
  • 4-5 listopada, sobota i niedziela 12:00 - 17:00, Warszawa
  • IMI RADIO: ogłasza nabór do Akademii Radiowej


W trakcie Akademii nauczymy Cię:
🎙 jak prowadzić audycje;
🎙 jak wykonać reaserch i przygotować dobrze program;
🎙 w jaki sposób i przy pomocy jakich narzędzi przygotować podcast.
Zajęcia poprowadzą specjaliści z doświadczeniem dziennikarskim i technicznym.
Jeżeli chcesz zapisać się do Akademii Radiowej, wypełnij formularz!

Masz Pytania? wyślij maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Warunkiem zaliczenia Akademii i otrzymania certyfikatu jest realizacja cyklu 4 audycji (około 50 min) na dowolny temat.
  • Z osobami prowadzącymi audycje podpisujemy umowy wolontariackie.
  • Podczas warsztatów przewidujemy przerwy kawowe.
  • Nie zwracamy kosztów dojazdu i noclegu.
IMI RADIO:
IMI Radio jest wielokulturową stacją internetową - pierwsza audycja odbyła się 30 maja 2015 roku. Jego celem jest promocja wielokulturowości oraz angażowanie cudzoziemców w publiczną debatę z Polakami nt. jakości instytucji oraz życia społecznego w Polsce. Fundacja Inna Przestrzeń prowadziła program pilotażowy radia w 2014 roku.
Studio IMI Radia znalazło się w lokalu współtworzonego przez Fundację Inna Przestrzeń Centrum Wielokulturowym w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 54. Radio funkcjonowało tam do stycznia 2020 roku - do decyzji o usunięciu radia przez ówczesnych operatorów Centrum. Po dziesięciomiesięcznej przerwie - radio wznowiło swoją emisję 3 listopada 2020 roku w siedzibie obydwu operatorów radia - czyli Fundacji Inna Przestrzeń i Fundacji na rzecz Centrum Wielokulturowego w Warszawie - przy ul. Nowy Świat w Warszawie.
W 2020 roku IMI Radio otrzymało prestiżową, międzynarodową Nagrodę Międzykulturową austriackiego MSZ. IMI Radio to najbardziej wielokulturowe, wielojęzyczne i migranckie radio w Polsce.
_____________________________________
Akademia realizowana jest w ramach projektu "Warszawa Wielu Kultur 2023" Fundacji Inna Przestrzeń, finansowanego ze środków m.st. Warszawy.