A A+

Zapisz się do newslettera

Wspieraj Fundację Inna Prestrzeń

Aktualności

Program grantowy: Warszawa - miasto otwarte

Otwieramy nabór wniosków do Programu “Warszawa - miasto otwarte” organizowanego przez Miasto Stołeczne - Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy, którego operatorem jest Fundacja Inna Przestrzeń. Celem programu jest zwiększenie liczby inicjatyw upowszechniających prawa człowieka i promujących różnorodność społeczną w Warszawie. Oferty na dofinansowanie swoich projektów - inicjatyw mogą składać organizacje pozarządowe działające w Warszawie. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 10 000 zł. Budżet całego Programu to 150 000 zł.

Wybór ofert prowadzony będzie na drodze konkursu.W ramach Programu finansowane będą działania (projekty) upowszechniające prawa człowieka i promujące różnorodność społeczną w Warszawie. Oferty składane w konkursie powinny dotyczyć co najmniej jednego z następujących obszarów tematycznych:

  •     podnoszenie wiedzy mieszkańców i mieszkanek m.st. Warszawy na temat praw człowieka i równego traktowania oraz korzyści płynących z różnorodności społecznej;
  •     wsparcie osób doświadczających dyskryminacji lub zagrożonych dyskryminacją;
  •     przeciwdziałanie dyskryminacji, nierównemu traktowaniu i mowie nienawiści.

Nabór wniosków prowadzony jest za pośrednictwem formularza online dostępnego na dedykowanej stronie www.miastootwarte.waw.pl i trwa od 22 czerwca do 14 lipca 2023 do godziny 23:59.  Ogłoszenie wyników nastąpi do 18 sierpnia 2023.

Zapraszamy na spotkanie informacyjne 29 czerwca 2023 o godz. 18:00
w Centrum Wsparcia Koordynacji (ul. Sienna 39 - Warsaw Towers, 1 piętro, Warszawa).

Budynek posiada dźwig – wjazd windą wymaga odblokowania przez recepcję – bardzo prosimy o wcześniejszy kontakt pod numerem +48 797 597 338 , istnieje możliwość wejścia z psem asystującym lub przewodnikiem.
Ze względów organizacyjnych zgłoszenia udziału w spotkaniu prosimy przesyłać za pomocą poniższego formularza
do 28 czerwca do godziny 12:00.
W przypadku dodatkowych potrzeb dotyczących dostępności bardzo prosimy o zaznaczenie odpowiedniej rubryki w formularzu i kontakt z organizatorem.
https://tiny.pl/cgq54

Regulamin Programu i szczegółowe informacje dostępne są na www.miastootwarte.waw.pl

Program finansuje m.st. Warszawa.