A A+

Zapisz się do newslettera

Wspieraj Fundację Inna Prestrzeń

Aktualności

Twój 1,5%

Dowiedz się pokrótce o naszych działaniach w 2022 roku i o tym, jak zachęcamy Cię do użycia Twojego 1,5% podatku! 

2022 był rokiem największych wyzwań w historii naszej fundacji. W pierwszych dniach marca podjęliśmy się stworzenia Centrum Wsparcia Koordynacji (CWK), którego główną misją jest wspieranie podmiotów pomagających uchodźcom i uchodźczyniom z Ukrainy - z CWK skorzystało ponad 200 podmiotów. Wspólnie z partnerskimi organizacjami i instytucjami zaangażowani byliśmy w dziesiątki działań: aktywizujących migrantów_ki, uchodźców_czynie (m.in. KIWi, Akademia Trenerek, Safe Haven, Poradnik Aktywizacji Lokalnej), tworząc najbardziej obszerny Informator dla uchodźczyń i uchodźców z Ukrainy w Warszawie (www.warszawaukraina.pl), organizując bezpieczne schronienie dla uchodźczyń i ich dzieci (Dom Matki, Safe Haven), realizując działania edukacyjne dla dzieci i młodzieży (Akademia Młodych Architektek i Architektów, Program One Europe One Caucasus, Akcja Integracja, Centrum Młodzieżowe w CWK) - w tym realizując półkolonie integracyjne dla ponad 400 dzieci w 6 miejscach Warszawy (Akcja Integracja), tworząc przestrzenie integracji przez sztukę (Festiwal One Caucasus, Akcja Integracja i inne), współtworząc przestrzenie dialogu i wspólnego planowania (konferencje: Warszawskie Dzielnice dla Uchodźców i Uchodźczyń, Głos Migrantek || Głos Uchodźczyń, Wspólne planowanie dla Warszawy w obszarze migracje/integracja) i wiele innych.

Zapraszamy Was do udziału i wspierania naszych inicjatyw bezpośrednio - dowiedzcie się więcej o tym co aktualnie robimy na www.innaprzestrzen.pl.

Jednocześnie gorąco zachęcamy Was, abyście przekazali swój 1,5% na wsparcie dla naszej wieloletniej współpracowniczki, która trzy lata po wypadku nadal potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Julię mieliście szansę poznać przy projektach naszej Fundacji w latach 2009-2015 - współtworzyła m.in. nasze projekty artystyczne w Gruzji (Festiwal ArtZona i projekt Frozen Moments) i redagowała nasze pierwsze książki, które trafiły do sprzedaży (Architektura Cienia, Ministry of Highways). Zawsze gotowa do pomocy, niezwykle uczynna i wspierająca - dziś sama potrzebuje wsparcia.
FUNDACJA AVALON
KRS: 0000270809
Koniecznie wpiszcie cel szczegółowy: Missala, 14515