A A+

Zapisz się do newslettera

Wspieraj Fundację Inna Prestrzeń

Aktualności

Program integracyjno-edukacyjny dla rodzin ukraińskich i polskich w ramach Centrum Wsparcia Koordynacji

Od początku października trwa nasz Program integracyjno-edukacyjny dla rodzin ukraińskich i polskich w ramach Centrum Wsparcia Koordynacji. Projekt obejmuje szeroki wachlarz działań skierowanych w szczególności do młodzieży i kobiet, którzy zmuszeni opuścić swoje domy ze względu na eskalację rosyjskiej agresji przybyli do Warszawy.

W ramach Programu realizowane są liczne działania dla młodzieży w wieku 14-21 lat:
- Centrum Młodzieżowe - czynne codziennie od 9:00 do 14:00 - młodzież może na miejscu korzystać ze sprzętu komputerowego i wsparcia nauczycielek w odrabianiu lekcji czy nauce online
- koła zainteresowań: obecnie, z inicjatywy odwiedzającej nas młodzieży uruchomiliśmy trzy koła: ekonomiczne, teatralne i filmowe
- razem z młodzieżą realizujemy ich pomysły na działania. Odbyło się już rodzinne spotkanie z okazji Halloween. Przed nami Andrzejki i Mikołajki!
- prowadzimy zajęcia z języka polskiego na dwóch poziomach.

Ważnym aspektem jest też dla nas aktywizacja kobiet poprzez:
- realizację Katalizator Inicjatyw Wielokulturowych KIWi - w ramach warsztatu uczestniczki uczyły się jak zrealizować inicjatywę kulturalną i społeczną, a teraz miały szansę wykorzystać swoją wiedzę w praktyce. Do końca roku będziecie mogli wziąć udział w ich 4 autorskich inicjatywach! 
- realizację Akademii Trenerek - tym razem wzmacnialiśmy kompetencje trenerskie uchodźczyń z Ukrainy, podobnie jak w przypadku KIWI uczestniczki będą realizować swoje warsztaty!
- naukę języka polskiego na dwóch poziomach.
Podczas wszystkich zajęć dla Pań oferujemy opiekę nad dziećmi!

Na Pradze Południe realizujemy liczne działania integrujące rodziny polskie i ukraińskie:
- wspólne ukwiecanie Pragi;
- zamalowywanie bazgrołów na elewacjach budynków;
- spacery po dzielnicy z przewodnikiem;
- spotkania warsztatowe dotyczące budżetu obywatelskiego.

Chcesz wiedzieć więcej o naszych działaniach? Śledź naszego FACEBOOKA

Program integracyjno-edukacyjny dla rodzin ukraińskich i polskich w ramach Centrum Wsparcia Koordynacji realizowany jest dzięki wsparciu UNICEF.