A A+

Zapisz się do newslettera

Wspieraj Fundację Inna Prestrzeń

Aktualności

Międzyszkolna Akademia dla Radiowęzłów IMI Radia!

Jesteś uczennicą/uczniem liceum? Prowadzisz ze znajomymi szkolny radiowęzeł? A może planujecie założyć go w swojej szkole? 

Zgłoś siebie i minimum dwie osoby z redakcji (również tej, która ma dopiero powstać) do Międzyszkolnej Akademii dla Radiowęzłów IMI Radia!

Podczas kilku spotkań poznasz tajniki warsztatu dziennikarskiego i pracy w zespole. Nabyte umiejętności wykorzystacie w praktyce nadając na cały świat na antenie IMI Radia! 

W programie warsztatów, m.in.:

  • tworzenie koncepcji i planu audycji;
  • praca nad emisją głosu;
  • nauka montażu.

Międzyszkolna akademia radiowa kierowana jest do uczniów warszawskich liceów. Udział jest bezpłatny. Warsztaty prowadzą doświadczeni redaktorzy IMI Radia.

Zgłoszenia do 20.05: https://forms.gle/w6MewoeeEZ16ggeMA 

Pierwsze spotkanie: 21.05, godz. 14:00-16:00.

Kolejne spotkania odbywać się będą w podziale na zgłaszane zespoły redakcyjne - daty i godziny umawiane będą na spotkaniu.

Międzyszkolna akademia radiowa IMI Radia realizowana jest w ramach projektu ” Fundacji na Rzecz Centrum Wielokulturowego “Międzyszkolna Platforma na rzecz Integracji współfinansowanego przez m.st. Warszawa.

IMI Radio (https://imiradio.pl) - najbardziej wielojęzyczne radio w Polsce, opiera się na społecznej pracy dziennikarzy-wolontariuszy (przede wszystkim - migrantów). W 2020 roku IMI Radio zostało wyróżnione nagrodą Intercultural Achievement Award (IAA) w kategorii media spośród ok. 300 projektów z 42 krajów świata.