A A+

Zapisz się do newslettera

Wspieraj Fundację Inna Prestrzeń

Aktualności

Pazur na Bakalarskiej

Shadow Architecture zaprasza na wystawę sztuki współczesnej na paznokciach w słynnej Alei Pazurów na bazarze Asian Town przy Bakalarskiej. To okazja, żeby zrobić hybrydowe pazy według projektu Twojego ulubionego artysty. Inna Przestrzeń jest partnerem wydarzenia.


Artystki i artyści:
Agnieszka Kurant, Aleksander Prowaliński, Alicja Konarska, Anastasiia Vorobyova, Andrzej Szpindler, Arman Galstyan, Dominika Olszowy, Dream Adoption Society, Grzegorz Piątek, Jan Eustachy Wolski, Janek Simon, Krzysztof Kaczmarek, Lucjan Bonawentura Szczęsny, Lude Reno, Maciej Landsberg, Maryna Tomaszewska, Joanna Warsza and Ngo Van Tuong, Oghele Ugonoh, Post-Noviki, Sisters Bui, Slavs and Tatars, Yulia Krivich
 
Warszawskie Asian Town, sierota po transformacji i Jarmarku Europa to jedno z najbardziej inkluzywnych i wielokulturowych miejsc na współczesnej mapie stolicy. Pomiędzy straganami, barami i salonami manikiuru, w świecie kuszącym wizualnym i etnicznym koktajlem rodem z filmów sci-fi, w legendarnej Alei Pazurów odbędzie się wystawa sztuki współczesnej na paznokciach. Biorą w niej udział współcześni artyści i artystki, których sztuka eksploruje synkretyczną tożsamość takich systemów jak naród, miasto czy internet. #nailart jako jeden z najbardziej popularnych hashtagów czasów pandemii został tu wykorzystany jako nowy i emergentny format wystawy. W dniu wernisażu w Alei Pazurów lokalni wietnamscy manikiurzyści i manikiurzystki będą przenosić prace artystek i artystów na pazy wszystkich osób zainteresowanych sztuką współczesną, oddolną architekturą, targowaniem się i nailart’em. Wystawa na bazarze wykorzystuje masowy charakter nailart’u do codziennej redystrybucji sztuki poza ramami instytucjonalnymi.
 

Kuratorka:
Aleksandra Wasilkowska

Produkcja:
Aleksandra Wasilkowska
Edyta Zielnik
Marta Grytczuk
 
Architektura wystawy:
Aleksandra Wasilkowska

Plakat:
Post-Noviki
 
Dokumentacja:
Maciej Landsberg

Organizator:
Shadow Architecture

Współorganizator
Nasz Rynek, Asian Town

Partnerstwo i patronaty
Partner merytoryczny:
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego
Patronat honorowy:
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Włochy
Partnerzy:
Ośrodek Kultury Ochota, Fundacja Inna Przestrzeń
Patronat medialny:
NN6T, KMag

Wizualizacja:
Post-Noviki
 
????????????
27.11, sobota
Targowisko Bakalarska, ul. Bakalarska 11, Warszawa

Oprowadzanie kuratorskie - Aleksandra Wasilkowska - g. 14.00
Wystawa jest rozwinięciem działania organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, a realizowanych w ramach projektu “EMERGENCE. From shared experience to new creativity. Living Heritage/Reframing Memory” (dofinansowano z Programu Unii Europejskiej Kreatywna Europa).
 

W związku z wystawą - IMI Radio zaprasza:
IMI Radio - najbardziej wielojęzyczne radio w Polsce - współtworzone przez migrantów - zaprasza całą wielokulturową społeczność Asian Town Bakalarska na Dzień Otwarty IMI Radia do siedziby i studia radia przy ul. Nowy Świat 23/25 lok. 32 w czwartek, 2 grudnia o 16:00. Masz pomysł na swoją audycję radiową? Chcesz prowadzić program po wietnamsku, chińsku, polsku lub w innych językach? Przyjdź w czwartek na Dzień Otwarty IMI Radia.