A A+

Zapisz się do newslettera

Wspieraj Fundację Inna Prestrzeń

Aktualności

Akademia Młodych Architektów III

Ciekawi cię zawód architekta? Planujesz studiować architekturę? Zobaczyć jak pracują architekci w Polsce i na świecie? Poznać tajniki projektowania i trudności codziennego życia architektów? Dowiedzieć się jak planowane jest miasto? Wziąć udział w planowaniu partycypacyjnym obiektu / przestrzeni publicznej? To program dla Ciebie!


W ramach III edycji Akademii Młodych Architektów, razem z fundacją Inna Przestrzeń, profesjonalnymi architektami, socjologami, artystami oraz studentami architektury, nauk społecznych i kierunków artystycznych stworzymy i zaproponujemy razem koncepcje zagospodarowania przestrzeni / obiektów publicznych Warszawy. 

Akademia Młodych Architektów to trzygodzinne spotkania co dwa tygodnie, podczas których będziesz miał/a okazję wziąć udział w:

  • warsztatach z czołowymi warszawskimi (i nie tylko!) architektami,
  • zajęciach podczas których nauczysz się pracy w grupie i prowadzenia procesów grupowych,
  • oraz sprawdzisz teorię w praktyce - przeprowadzisz własny proces partycypacyjnego planowania przestrzeni w wybranych przestrzeniach Warszawy - wraz ze studentami różnych warszawskich uczelni!

Formuła warsztatowa rozbudzi Twoją kreatywność, a zdobyte umiejętności miękkie będą przydatne nie tylko w pracy architekta czy społecznika!

W poprzednich latach zajęcia poprowadzili dla nas m.in.: Simone De Iacobis, Patrycja Dyląg, Witek Hebanowski, Paweł Jaworski, Ola Litorowicz, Monika Konrad, Karolina Kotlicka, Małgorzata Kuciewicz, Paulina Paga, Mateusz Potempski, Jan Przedpełski, Maciej Siuda, Jan Szeliga, Polina Vietrova, Aleksandra Wasilkowska, Katarzyna Witt, Marta Żakowska.

Udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona!

Rekrutacja trwa do 6.12!

Zgłoszenia pod linkiem: https://forms.gle/EMd5KpqW2tkGj65v6  

---

Fundacja Inna Przestrzeń (www.innaprzestrzen.pl) działa w obszarach: edukacji, kultury, współpracy rozwojowej, aktywizacji obywatelskiej; wspiera kształtowanie polityk otwartych na inność, wielokulturowość i prawa człowieka. Prowadzi również projekty z pogranicza architektury i sztuki współczesnej (publikacje: „Ministry of Highways”, “Architektura Cienia”, realizacje architektoniczne w ramach festiwali tworzonych przez Fundację: Artzona i One Caucasus). Fundacja ma doświadczenia w prowadzeniu szkół trenerskich w Polsce i zagranicą (m.in. w Tunezji, na Kaukazie i w Mjanmie/Birmie).

Projekt realizowany przez Fundację Inna Przestrzeń i jest współfinansowany przez Urząd m.st. Warszawy. W projekcie wzięły udział m.in. Fundacja Puszka, Grupa Projektowa Centrala, Instytut Badań Przestrzeni Publicznej, Otwarta Pracownia Jazdów, Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze, Studio Architektoniczne Architektura Cienia.