A A+

Zapisz się do newslettera

Wspieraj Fundację Inna Prestrzeń

Aktualności

Architektura Cienia: warsztaty online z Aleksandrą Wasilkowską

Akademia Młodych Architektów zaprasza osoby w wieku 15-19 lat na warsztaty online z Aleksandrą Wasilkowską poświęcone Architekturze Cienia w sobotę, 6 czerwca.


Tematem spotkania będą pogranicza architektury – obiekty niszowe i przestrzenne hybrydy funkcjonujące na marginesie systemu miejskiego. Podczas warsztatów dowiecie się w jaki sposób łączyć sztukę i architekturę oraz w jaki sposób młoda/y architekt/ka może odnaleźć swoją niszę.

KIEDY:
Sobota, 6 czerwca 2020 roku, 12:00-14:00

ZAPISY:
https://forms.gle/zawG43QzF5XPkFKw8

INFO:
· Link do Zoom'a otrzymasz w mailu - po uzupełnieniu formularza zapisowego.
· Zależy nam na kontakcie z Wami, dlatego prosimy o włączenie kamer podczas warsztatu!
· Po warsztacie będzie możliwość konsultacji – rozmowy z Aleksandrą Wasilkowską (czas na pytania dotyczące zawodu architektki/ta)

Masz pytania?
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Gościnny udział:
Natalia Michałowska
- uczestniczka poprzedniej edycji Akademii Młodych Architektów, która po wakacjach rozpocznie naukę w The Bartlett School of Architecture w Londynie

Aleksandra Wasilkowska –
architektka i artystka. Od 2007 roku prowadzi pracownię architektoniczną specjalizującą się w projektach bazarów, toalet publicznych, muzeów i galerii, wystaw, instalacji i scenografii, a także projektów urbanistycznych związanych z rewitalizacją przestrzeni miejskich. Aleksandra Wasilkowska wraz z Agnieszką Kurant reprezentowały Polskę na XII Międzynarodowym Biennale Architektury w Wenecji. Wasilkowska jest autorką wielu wystaw o architekturze, publikacji oraz książek, od kilku lat prowadzi autorski cykl „Architektura Cienia” poświęcony badaniom zjawisk takich jak handel uliczny, bazary, szalety i inne obiekty, które funkcjonują na marginesie Architektury.

***
Projekt "Akademia Młodych Architektów" realizowany przez Fundację Inna Przestrzeń i jest współfinansowany przez Urząd m.st. Warszawy.