A A+

Zapisz się do newslettera

Wspieraj Fundację Inna Prestrzeń

Aktualności

Shadow Architecture / Architektura Cienia

Architektura Cienia to pierwszy interdyscyplinarny przewodnik po strategiach, praktykach i projektach związanych z handlem ulicznym. Zapraszamy na spotkanie promocyjne w Zachęcie! Publikacja Aleksandry Wasilkowskiej to także pierwsza książka Fundacji Inna Przestrzeń, która trafi do księgarń.

W najbliższy czwartek, 18 kwietnia, o godz. 19:00 w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki odbędzie się spotkanie promujące książkę.

Na temat zjawiska handlu ulicznego w kontekście miasta będą rozmawiać autorka książki Aleksandra Wasilkowska oraz współautorzy tekstów Joanna Erbel i Krzysztof Herbst oraz Grzegorz Buczek wiceprezes Towarzystwa Urbanistów Polskich.
Prowadzenie: Bogna Świątkowska (Fundacja Bęc Zmiana)

Szara strefa w wielu krajach to nawet 40% rynku. Prognozy mówią o nieustającym wzroście nieformalnego przepływu kapitału. Szacuje się, że połowa ludzi pracujących na świecie - około 1,8 mld osób - pracuje w szarej strefie.

Ekonomia i rozrastająca się szara strefa oraz rodzące się w czasach kryzysu alternatywne ekonomie takie, jak: banki czasu, bezgotówkowe wymiany towarów i usług, alternatywne waluty, niewątpliwie będą mieć wpływ zarówno na kształt architektury, jak i organizację miast w przyszłości.

Autorzy: Aleksandra Wasilkowska (koncepcja i redakcja) oraz Maciej Sieńczyk, Jan Smaga, Pedro Gadanho, Studio Miessen, Monika Sosnowska, Anna Kaplińska-Struss, Jerzy Goliszewski, Agnieszka Kurant, Przemysław Witkowski, Krzysztof Herbst, Andrzej Nowak, Joanna Erbel, Peter Mörtenböck, Helge Mooshammer

Koordynacja: Julia Missala
Projekt graficzny: Studio Noviki
Wydawca: Fundacja Inna Przestrzeń
Warszawa 2012KUP KSIĄŻKĘ!

Shadow Architecture/Architektura cienia 
Cena: 49,99 PLN

W KSIĘGARNI INNEJ PRZESTRZENI

Nowy Świat 23/25 lok. 32 (budynek w podwórzu, sprawdź jak trafić)
Poniedziałek-piątek w godzinach 10-15, lub kontakt telefoniczny:

22 299 04 29,  539 091 100

ZAMÓW PRZESYŁKĘ

Wyślij maila na
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Konto: 14 2130 0004 2001 0374 4232 0018

Do ceny książki należy doliczyć cenę przesyłki. Koszty przesyłki na terenie Polski:
1 książka – 3,80 zł

2 książki – 7,90 zł
3 książki – 10 zł