A A+

Zapisz się do newslettera

Wspieraj Fundację Inna Prestrzeń

Aktualności

Stwórz swoją książkę w 3D

Warsztaty tworzenia książek techniką Pop-Up z Aną Czubinidze, już w piątek (5.IV)!

Gamardżoba kino, Koło Naukowe Studio 55 przy Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Fundacja Inna Przestrzeń / Transkaukazja zapraszają na otwarte warsztaty z tworzenia książek metodą Pop Up. Warsztaty poprowadzi Aną Czubinidze (Gruzja).

W trakcie warsztatów Ana nauczy Was, jak posługiwać się kilkoma technikami pop-up oraz zaprezentuje Wam swój film animowany "Kieszonkowy człowiek", który był prezentowany i nagradzany na wielu festiwalach międzynarodowych. Każdy uczestnik warsztatów stworzy swój własny Pop-Up.

Czas trwania warsztatów: 90 min.
Wstęp wolny - liczba miejsc ograniczona (rejestracja poniżej)

Ana Czubinidze pracowała w gruzińskich wydawnictwach jako ilustratorka i projektantka książek. Prowadziła wiele warsztatów dla dzieci i dorosłych z techniki Pop-Up wykorzystywanej do tworzenia książek trójwymiarowych. Ana była także członkinią Centrum Sztuki Książki w Tbilisi oraz organizatorką i kuratorką Festiwalu Dni Książki w Tbilisi. Swój pierwszy krótkometrażowy film animowany pt. „Kieszonkowy człowiek” wyreżyserowała w 2016 r. (koprodukcja Folimage, Nadasdy i Kvali XXI). „Kieszonkowy człowiek” był pokazany na 150 międzynarodowych festiwalach i otrzymał 22 nagrody. W 2017 roku Ana współtworzyła przestrzeń do pracy artystycznej „Pocket Studio” w Tbilisi w Gruzji.

Organizatorzy warsztatów: Gamardżoba kino, Koło Naukowe Studio 55, Fundacja Inna Przestrzeń, Transkaukazja oraz Kaukaz.net.

Warsztaty odbywają się w ramach 3. Przegląd Kina Gruzińskiego "Gamardżoba kino" (5-7 kwietnia, Instytut Teatralny). Ideą Przeglądu jest zaprezentowanie wartościowych produkcji gruzińskiej kinematografii, organizacja spotkań z twórczyniami i twórcami filmowymi, badaczkami i badaczami Gruzji lub filmu, oraz wspólna dyskusja. Przegląd (w tym przyjazd Any Chubinidze do Polski) wspierają: Studium Europy Wschodniej UW Young Ambassador of Georgia to the Republic of Poland Georgia Adventure Club TiM S.A. Z miłości do wina

Warsztaty z tworzenia książek trójwymiarowych (techniką Pop Up):
Piątek, 5 kwietnia, 14:00
Warszawa, Wydział Malarstwa ASP, Krakowskie Przedmieście 5
Rejestracja: https://forms.gle/p5L2uFteczXh2j7KA