A A+

Zapisz się do newslettera

Wspieraj Fundację Inna Prestrzeń

Aktualności

Akademia Trenerów i Trenerek - trzecia edycja!

Zostań Trenerem/Trenerką i zrealizuj własne autorskie warsztaty!   

Fundacja Inna Przestrzeń i Fundacja Habitat for Humanity Poland we współpracy z Uniwersyteckim Centrum Wolontariatu UW oraz Stowarzyszeniem Akademickim Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zapraszają na Trzecią edycję Akademii Trenerów i Trenerek w ramach międzynarodowego projektu BUILD Solid Ground.

Uczestnikom i uczestniczkom oferujemy:
-  przygotowanie do pracy w roli trenera – uczestnicy zdobędą podstawową wiedzę z zakresu m. in. facylitacji, psychologii uczenia się, tworzenia struktury warsztatów, ewaluacji;
- zdobycie podstawowej wiedzy z zakresu globalnego mieszkalnictwa, prawa do ziemi/dachu nad głową, zrównoważonego rozwoju miast;
- możliwość sprawdzenia własnych umiejętności i zdobycia doświadczenia poprzez stworzenie, zorganizowanie i przeprowadzenie autorskich warsztatów;
- udział w Akademii jest bezpłatny, a za realizację autorskich warsztatów przewidziane będzie wynagrodzenie.

Czego oczekujemy:
- udziału w całym cyklu szkoleniowym (w sumie 27 h);
- gotowości to przygotowania, zorganizowania i przeprowadzenia autorskich warsztatów - praca w 3-6 osobowych zespołach, czas realizacji warsztatów do 4 miesięcy po zakończeniu Akademii. Tematyka warsztatów powinna dotyczyć globalnego mieszkalnictwa, prawa do ziemi/dachu nad głową, zrównoważonego rozwoju miast;
- przygotowanie scenariusza z przeprowadzonych warsztatów w celu jego publikacji w internecie (TU znajdziecie przykładowy scenariusz z poprzedniej edycji Akademii).

Zapraszamy w szczególności studentów i absolwentów architektury, budownictwa, kierunków artystycznych, socjologii, psychologii, antropologii kulturowej, kulturoznawstwa, pedagogiki i wszelkich innych kierunków, a także osoby chcące zdobyć lub poszerzyć swoje kompetencje trenerskie i wiedzę w zakresie edukacji globalnej i mieszkalnictwa.

Zajęcia w ramach Akademii odbywać się będą w Warszawie - podczas dwóch zjazdów 29-31 marca oraz 6-7 kwietnia (w piątek, 29-ego: 17:00-20:00, w pozostałe dni: 11:00-17:00). 

Weź udział w rekrutacji - wypełnij formularz do niedzieli 24 marca do 23:59.


Fundacja Inna Przestrzeń (
www.innaprzestrzen.pl) działa w obszarach: edukacji, kultury, współpracy rozwojowej, aktywizacji obywatelskiej; wspiera kształtowanie polityk otwartych na inność, wielokulturowość i prawa człowieka. Prowadzi również projekty z pogranicza architektury i sztuki współczesnej (publikacje: „Ministry of Highways”, “Architektura Cienia”). Fundacja ma doświadczenia w prowadzeniu szkół trenerskich w Polsce i zagranicą (m.in. w Tunezji, na Kaukazie i w Mjanmie/Birmie).

Fundacja Habitat for Humanity Poland (www.habitat.pl) działa na rzecz poprawy warunków mieszkaniowych osób niezamożnych oraz zapobiegania bezdomności. Jej działania obejmują zarówno budowy i remonty, innowacje mieszkaniowe, jak i edukację oraz działania rzeczniczce w celu zwiększenia efektywności polityki mieszkaniowej. Fundacja jest częścią sieci organizacji dobroczynnych Habitat for Humanity.

 

 

BUILD Solid Ground to projekt edukacyjny, w którym zajmujemy się wyzwaniami globalnego mieszkalnictwa. Pokazujemy, dlaczego warto angażować się w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju i jakie współzależności istnieją pomiędzy rozwojem lokalnym a rozwojem krajów Globalnego Południa. 

Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej. Jest częścią Solid Ground, międzynarodowej kampanii rzeczniczej Habitat for Humanity, której celem jest poprawa dostępu do ziemi jako krok do uzyskania godnego miejsca do życia.