A A+

Zapisz się do newslettera

Wspieraj Fundację Inna Prestrzeń

Aktualności

Akademia Młodych Architektów!

Ciekawi cię zawód architekta? Planujesz studiować architekturę? Interesują cię procesy partycypacyjne? To program dla Ciebie!

W trakcie Akademii dowiesz się na czym polega zawód architekta, nauczysz się prowadzenia procesów partycypacyjnych i przeprowadzisz pełen proces w jednej z warszawskich szkół podstawowych. Akademia to całoroczny program skierowany do warszawskich licealistów, którzy chcą nauczyć się zmieniać swoje otoczenie.Program składa się z trzech części:

1. Spotkania i warsztaty z czołowymi architektami z Polski i ze świata, a także z osobami związanymi z architekturą (spotkania i warsztaty odbywać się będą w różnorodnych formułach - np. spotkanie w nagradzanej pracowni architektonicznej, ale także np. spacer po bazarze prowadzony przez architektkę i artystkę: Aleksandrę Wasilkowską);

2. Warsztaty, podczas których uczestnicy poznają podstawy partycypacyjnego planowania i prowadzenia procesów partycypacyjnych, a także uczą się podstaw projektowania architektonicznego;

3. Warsztaty projektowe, podczas których uczestnicy przeprowadzą proces partycypacyjnego planowania zmiany przestrzeni szkoły we współpracy z uczniami, rodzicami i pracownikami wybranej placówki. Proces ten będzie podstawą dla planowanego remontu szkoły (!).


Zgłoszenia pod linkiemhttps://goo.gl/forms/oHpoyzs5WaLvfz6E3
Rekrutacja trwa do piątku, 12 października.

Inauguracyjne wykłady i warsztat - z udziałem głównej architekt m. st. Warszawy Marleny Happach - odbędą się już 19 października!


Udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona!


UWAGA: jeśli jesteś architektem, studiujesz architekturę lub inny kierunek studiów -- może zainteresować Cię inny nasz program: Akademia Trenerów i Trenerek

Fundacja Inna Przestrzeń (
www.innaprzestrzen.pl) działa w obszarach: edukacji, kultury, współpracy rozwojowej, aktywizacji obywatelskiej; wspiera kształtowanie polityk otwartych na inność, wielokulturowość i prawa człowieka. Prowadzi również projekty z pogranicza architektury i sztuki współczesnej (publikacje: „Ministry of Highways”, “Architektura Cienia”, realizacje architektoniczne w ramach festiwali tworzonych przez Fundację: Artzona i One Caucasus). Fundacja ma doświadczenia w prowadzeniu szkół trenerskich w Polsce i zagranicą (m.in. w Tunezji, na Kaukazie i w Mjanmie/Birmie).

Projekt realizowany przez Fundację Inna Przestrzeń i jest współfinansowany przez Urząd m.st. Warszawy.