A A+

Zapisz się do newslettera

Wspieraj Fundację Inna Prestrzeń

Aktualności

Laba - Odzyskujemy Jazdów

Laba - Odzyskujemy Jazdów

W marcu zrealizowaliśmy I edycję „Akademii Trenerów i Trenerek”. W szkoleniu wzięło udział 19 osób. Było dużo intensywnej, ale przyjemnej i owocnej pracy.

A już od maja zaczynają się pierwsze warsztaty realizowane przez uczestników. Zapraszamy do udziału w Laba - Odzyskujemy Jazdów, który odbędzie się 19 maja.

Warsztat ma na celu przybliżenie tematyki niecodziennych form mieszkalnictwa w kontekście prawa do ziemi i konfliktu z miastem. Uczestnicy poszukają form, instalacji lub mebli, które sprawią, że dane miejsce stanie się czyjeś zamiast niczyje, poznają historię samego miejsca i jego walki o przetrwanie, pokazane zostaną przykłady ze świata, w których udało się taki konflikt rozwiązać i zaproponują nową formę na warszawskim osiedlu domów fińskich na Jazdowie.

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ

Cały czas można dołączać, tak że zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Warsztat odbywa się w ramach projektu „Akademia Trenerów i Trenerek” realizowanego przez Fundację Inna Przestrzeń i Fundację Habitat for Humanity Poland we współpracy z Uniwersyteckim Centrum Wolontariatu UW oraz Stowarzyszeniem Akademickim Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.
Projekt
finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu BUILD Solid Ground. Jest on częścią Solid Ground, międzynarodowej kampanii rzeczniczej Habitat for Humanity, której celem jest poprawa dostępu do ziemi jako krok do uzyskania godnego miejsca do życia.