A A+

Zapisz się do newslettera

Wspieraj Fundację Inna Prestrzeń

Aktualności

Akademia Trenerów i Trenerek

Zostań Trenerem/Trenerką i zrealizuj własne autorskie warsztaty!   

Fundacja Inna Przestrzeń i Fundacja Habitat for Humanity Polska we współpracy z Uniwersyteckim Centrum Wolontariatu UW oraz Stowarzyszeniem Akademickim Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zapraszają na Akademię Trenerów i Trenerek w ramach międzynarodowego projektu BUILD Solid Ground. Uczestnikom i uczestniczkom oferujemy profesjonalne przygotowanie do pracy w roli trenera w projektach pozarządowych (w tym także: w projektach międzynarodowych). Każdy z uczestników będzie miał także okazję do stworzenia, zorganizowania i przeprowadzenia autorskich warsztatów w zakresie kwestii globalnego mieszkalnictwa, prawa do ziemi/dachu nad głową, zrównoważonego rozwoju miast.

Zapraszamy w szczególności studentów i absolwentów architektury, budownictwa, kierunków artystycznych, socjologii, psychologii, antropologii kulturowej, kulturoznawstwa, pedagogiki i wszelkich innych kierunków!

Zajęcia w ramach Akademii odbywać się będą w Warszawie - podczas dwóch zjazdów 9-11 oraz 17-18 marca (w piątek, 9-ego: 17:00-20:00, w pozostałe dni: 11:00-17:00).

Udział w Akademii jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona (!), za realizację autorskich warsztatów przewidziane będzie wynagrodzenie. Weź udział w rekrutacji - wypełnij formularz do czwartku, 1 marca, do 23:59.


Fundacja Inna Przestrzeń (
www.innaprzestrzen.pl) działa w obszarach: edukacji, kultury, współpracy rozwojowej, aktywizacji obywatelskiej; wspiera kształtowanie polityk otwartych na inność, wielokulturowość i prawa człowieka. Prowadzi również projekty z pogranicza architektury i sztuki współczesnej (publikacje: „Ministry of Highways”, “Architektura Cienia”). Fundacja ma doświadczenia w prowadzeniu szkół trenerskich w Polsce i zagranicą (m.in. w Tunezji, na Kaukazie i w Mjanmie/Birmie).

Fundacja Habitat for Humanity Polska (www.habitat.pl) działa na rzecz poprawy warunków mieszkaniowych osób niezamożnych oraz zapobiegania bezdomności. Swoje działanie realizuje poprzez budowy i remonty, innowacje mieszkaniowe oraz edukację i działania na rzecz zmian systemowych.

 

Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej. Jest częścią Solid Ground, międzynarodowej kampanii rzeczniczej Habitat for Humanity, której celem jest poprawa dostępu do ziemi jako krok do uzyskania godnego miejsca do życia.