A A+

Zapisz się do newslettera

Wspieraj Fundację Inna Prestrzeń

Aktualności

Ministry of Highways

A Guide to Performative Architecture of Tbilisi. Książka Innej Przestrzeni już w księgarniach.
Redakcja: Joanna Warsza
Artyści: Ei Arakawa, Ruben Arevshatyan, Levan Asabashvili, Bouillon Group, George Chakhava, Thea Djordjadze, Didier Faustino, Yona Friedman, Nana Kipiani, Nikoloz Lutidze, Marion von Osten, Nini Palavandishvili, Gela Patashuri, Lali Pertenava, Marjetica Potrč, Richard Reynolds, Slavs and Tatars, Gio Sumbadze, Sophia Tabatadze, Éric Troussicot, Jan Verwoert, Aleksandra Wasilkowska i in.

Gruzja. Kiedyś opisana jako 'Marksistowskie Włochy', położona w trudnej i zarazem przyjaznej strefie geopolitycznej, pomiędzy Morzem Czarnym, Rosją, Azją Centralną i Bliskim Wschodem, cieszy się śródziemnomorskim klimatem i uprawą winorośli, charakteryzująca się społeczeństwem silnie podkreślającym wagę wspólnoty i samookreślenia. Jej nieformalna, lokalna i złożona architektura, widoczna w niesamowitym byłym Ministerstwie Autostrad wybudowanym w 1975 roku, pokazuje przedziwny, wykraczającą poza swoją epokę i postępowy charakter miejsca, w którym przeszłość nie jest ani niszczona ani wielbiona – na przeszłości się buduje.

Niniejszy przewodnik, wywodzący się z wystawy Frozen Moments: Architecture Speaks Back (2010), pokazuje z perspektywy górzystego Tbilisi dyskusje o społeczeństwie, mieście i sztuce prowadzone w kraju po rozpadzie Związku Radzieckiego.

Publikacja towarzyszy wystawie w Pawilonie Gruzińskim 'Kamikadze Loggia' na 55 Międzynarodowej Wystawie Sztuki – la Biennale di Venezia. Kuratorką Gruzińskiego Pawilonu jest Joanna Warsza.

Książka została entuzjastycznie przyjęta przez krytyków sztuki współczesnej, architektury oraz książek artystycznych - była m.in. wyróżniona przez nowojorski portal Designers & Books jako jedna z 10 najważniejszych publikacji dot. designu w 2013 roku.

Współwydawcy: Fundacja Inna Przestrzeń, Sternberg Press, Casco – Office for Art, Design and Theory

Projekt graficzny: Kasia Korczak, Krzysztof Pyda

Współfinansowane przez: ERSTE Stiftung, Bank of Georgia

KUP KSIĄŻKĘ!

Ministry of Highways. A Guide to the Performative Architecture of Tbilisi 
Cena: 15 EUR (dla zagranicy) / 40 PLN (w Polsce)

W KSIĘGARNI INNEJ PRZESTRZENI

Nowy Świat 23/25 lok. 32 (budynek w podwórzu, sprawdź jak trafić)
Poniedziałek-piątek w godzinach 10-15, lub kontakt telefoniczny:

22 299 04 29,  539 091 100

ZAMÓW PRZESYŁKĘ

Wyślij maila na
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Konto:
14 2130 0004 2001 0374 4232 0018

Do ceny książki należy doliczyć cenę przesyłki.
Koszty wysyłki na terenie Polski:
1 książka – 1,90 zł

2 książki – 5,90 zł
3 książki – 7,90 zł