A A+

Zapisz się do newslettera

Wspieraj Fundację Inna Prestrzeń

Aktualności

1 500 000 lari na projekty mieszkańców Marneuli

Prawie 120 przedstawicieli z 43 miejscowości dystryktu Marneuli wzięło udział w trzech regionalnych warsztatach dot. budżetu partycypacyjnego.

Władze regionu Marneuli podjęły decyzję, aby na realizację pierwszego budżetu partycypacyjnego na Kaukazie zabezpieczyć co najmniej 1 500 000 Lari na 2016 rok - w tym co najmniej 500 000 Lari na mini-projekty (do 10 000 Lari). Suma całkowitego budżetu partycypacyjnego w Marneuli może być zwiększona nawet do 3 000 000 Lari (ponad 5 mln PLN). Oznacza to, że na pierwszy budżet partycypacyjny przeznaczonych będzie co najmniej ponad 5% całego budżetu samorządu (dla porównania budżet partycypacyjny Warszawy to 1% całkowitego budżetu).

Pod koniec lipca odbyły się 3 kolejne warsztaty - w trzech "sub-regionach" Marneuli - północnym (29 lipca - w mieście Marneuli), południowym (30 lipca - w Sadakhlo) oraz centralnym (31 lipca - w Kvemo-Sarali k. Shulaveri). W warsztatach wzięło udział w sumie 118 osób z 43 miejscowości całego regionu. Uczestnicy warsztatów dowiadywali się, jak działa budżet samorządu, zostali wprowadzeni w mechanizmy budżetu partycypacyjnego, wspólnie opracowywali mapy kluczowych problemów swoich rejonów oraz wspólnie planowali kolejne kroki w realizacji budżetu partycypacyjnego (m.in. maratony pisania projektów).