A A+
Wspieraj Fundację Inna Prestrzeń

Aktualności

Przekaż 1% podatku na Program Tybetański!

Fundacja Inna Przestrzeń, KRS: 0000257224, cel szczegółowy: TYBET

Program Tybetański jest stałym działaniem Fundacji Inna Przestrzeń. Prowadzi stronę www.ratujTybet.org i serwis informacyjny w serwisie społecznościowym Facebook. Gromadzi wokół kwestii Tybetu aktywistów, ekspertów i różne organizacje z całej Polski. Ściśle współpracuje z Stowarzyszeniem Społeczności Tybetańskiej w Polsce, Fundacją Instytut Lecha Wałęsy. Jesteśmy aktywnym członkiem International Tibet Network – międzynarodowej koalicji 185 organizacji z całego świata działających na rzecz Tybetu. Działania Programu koordynowane są wolontariacko przez Piotra Cykowskiego, członka Zarządu Fundacji oraz wspierane przez wolontariuszy.

Od 2008 r. w ramach projektu Monitor Olimpijski, a od 2009 r. jako Program regularnie wydajemy materiały poświęcone sytuacji w Tybecie, adresowane do szerokiego kręgu osób zainteresowanych sytuacją w tym kraju, które wysyłamy także polskim politykom zachęcając do podejmowania działań na rzecz Tybetu.

Po wielu staraniach z naszej strony w październiku 2010 r. Prezydent Warszawy odsłoniła jedyną w Polsce tablicę poświęconą bohaterom tybetańskiego powstania narodowego przy Rondzie Tybetu w Warszawie.

Od 2010 r. wspólnie z Fundacją Klamra tworzymy Galerię Tybetańską na warszawskiej Woli. Jest to jedyna streetartowa tematyczna galeria poświęcona tematyce tybetańskiej na świecie! Do współpracy udało nam się zaprosić wielu polskich graficiarzy. Oczywiście planujemy kontynuację!

W 2011 r. wspólnie z Fundacją Instytut Lecha Wałęsy oraz Wydziałem Orientalistycznym UW zorganizowaliśmy pierwsze międzynarodowe seminarium poświęcone sytuacji w Tybecie. Wspólnie zorganizowaliśmy także trzydniowe Dni Tybetu z udziałem zagranicznych gości z okazji urodzin Dalajlamy.

Osoby związane z Programem redagują Tybet.bloga (http://ratujtybet.blogspot.com/) na którym publikujemy najważniejsze komentarze dotyczące aktualnych wydarzeń w Tybecie oraz świecie uchodźców tybetańskich.

Dlaczego przekazać 1% na Fundację Inna Przestrzeń?

Fundacja Inna Przestrzeń jest jedyną w Polsce organizacją prowadzącą w sposób ciągły działania kampanijne na rzecz praw człowieka w Tybecie. Dzięki wsparciu fundacji, niezależnie od grantów, darowizn i dotacji możemy kontynuować nasze wsparcie dla pokojowej walki Tybetańczyków o wolność.

Dlaczego warto przekazać 1% podatku na Program Tybetański?
Od przeszło 50 lat w Tybecie trwają prześladowania związane z manifestowaniem przez Tybetańczyków swojej tożsamości narodowej, kultury i religii. W ostatnich latach, po Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie i masowych protestach Tybetańczyków w 2008 r. skala prześladowań przybrała na sile. Trwają aresztowania i prześladowania wszystkich niewygodnych dla władz Tybetańczyków, którzy wyrażają swoje niezadowolenie z chińskich rządów. Sytuacja w Tybecie wymaga międzynarodowego wsparcia.

Program Tybetański, w odróżnieniu od innych programów i projektów Fundacji w 90% procentach działa dzięki wsparciu indywidualnych osób – darczyńców którzy tworzą Klub Przyjaciół wspierając nas regularnie wpłatami darowizn, osobom przekazującym 1% podatku czy wreszcie angażując wolontariuszy i aktywistów. Temat Tybetu jest trudny, nie idąc na kompromisy trudno mówić o sytuacji praw człowieka w jednym z najpotężniejszych państw jakim są Chiny. Przyglądamy się też działaniom polskich polityków – stąd szczególnie ważna jest nasza niezależność. Ją gwarantuje wsparcie osób prywatnych. Dodatkowo daje nam wielką motywację do działania.

Nie tylko 1%.... zachęcamy do wspierania działań na rzecz Tybetu, więcej informacji można znaleźć na stronie: www.wspieraj.ratujTybet.org

Jak zostaną wykorzystane środki pozyskane z 1%?
Dzięki wpłatom 1% możemy skuteczniej dostarczać informacji na temat wydarzeń w Tybecie, rozwijać naszą stronę internetową poświęconą akcjom na rzecz Tybetu. Przygotowujemy materiały informujące o sytuacji praw człowieka w Tybecie aby zaangażować do działania polityków. Wreszcie staramy się wspierać działania Stowarzyszenie Społeczności Tybetańskiej w Polsce oraz międzynarodowego ruchu na rzecz Tybetu, dzięki czemu nasze nawet skromne działania mogą być skuteczniejsze.

W miarę możliwości chcielibyśmy wkrótce rozpocząć program wspierający byłych tybetańskich więźniów politycznych.

Ile środków z 1% otrzymano w zeszłym roku i na co zostały wykorzystane?

W zeszłym roku otrzymaliśmy ok. 5 tys. zł. na działania Programu Tybetańskiego. Przeznaczyliśmy je m.in. na materiały związane z podejmowanymi akcjami w odpowiedzi na wydarzenia w Tybecie a także na wysyłanie materiałów informacyjnych politykom.

Program Tybetański jest częścią działań Fundacji Inna Przestrzeń – www.przestrzen.art.pl Jeśli chcesz przekazać 1% na wszystkie działania Fundacji Inna Przestrzeń, wypełniając rozliczenie podatkowe wpisz KRS: 0000257224 i pozostaw pole celu puste.

Jeśli chcesz przekazać 1% swojego podatku na Program Tybetański, wypełniając rozliczenie podatkowe wpisz KRS: 0000257224 oraz cel szczegółowy: TYBET.

Możesz również przekazać 1% swojego podatku na inne działania Fundacji Inna Przestrzeń, które będą prezentowane w najbliższym czasie.

Zachęcamy też do wypełnienia swojego rozliczenia podatkowego dzięki darmowemu programowi z numerem KRS naszej organizacji dostępnym tu http://www.e-pity.pl/program-pity-2011-online0000257224