A A+
Wspieraj Fundację Inna Prestrzeń

Aktualności

Transkaukazja 2017!

Przed nami już ósma edycja festiwalu TRANSKAUKAZJA! Po raz pierwszy trzy międzynarodowe premiery muzyczne:

• TSU GORDELA [Gruzja] + PSIO CREW [Polska]
• VISHUP ESNAMBLE [Armenia] + PAKO SARR [Polska / Senegal]
• MASALA SOUNDSYSTEM [Polska] + NATIG RHYTHM GROUP [Azerbejdżan] 

 

30 września 2017 
start 17:00

Amfiteatr Bemowo ul. Raginisa (róg Kryształowej) 

Wstęp wolny!

Organizatorzy: Fundacja Inna Przestrzeń, Stołeczna Estrada, Bemowskie Centrum Kultury. 
Festiwal współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.
Patroni medialni: Gazeta Wyborcza, TOK.FM, Kultura Dostępna, Kontynent Warszawa


Strona wydarzenia na Facebooku

O ARTYSTACH TRANSKAUKAZJI 2017: 

TSU GORDELA [Gruzja] 
TSU Gordela to żeński zespół założony w 2007 roku na Uniwersytecie Stanowym im. I. Javakhishvili w Tbilisi, specjalizujący się w tradycyjnej gruzińskiej polifonii wokalnej. Określany jest mianem zespołu powołanego dla zachowania i popularyzacji różnych gatunków gruzińskiej muzyki tradycyjnej, jednak repertuar zespołu po mistrzowsku łączy stare tradycje i nowe brzmienia. 

http://facebook.com/gordela.tsu 

PAKO SARR [Senegal / Polska] 
Pako Sarr (SowetoYouthBoys, ARRA, Pako Sarr Band) to rezydujący w Polsce senegalski artysta o wielu obliczach: wokalista, instrumentalista, kompozytor, producent muzyczny. Jest znany z charakterystycznej barwy głosu oraz ze świetnej techniki gitarowej. Śpiewa w języku wolof, angielskim i francuskim W swej muzyce Pako Sarr łączy afrykańskie korzenie z zachodnimi rytmami, poruszając się w stylistyce World Music i wyrażając się w gatunkach takich jak afro, reggae, soul czy rock.

http://facebook.com/PakoSarr 

NATIG RHYTHM GROUP [Azerbejdżan] 
Zespół założony w 2001 roku przez NatigaShirinova – pochodzącego z Kaukazu, największego muzyka grającego na bębnach nagara. Zrewolucjonizował on technikę gry na perkusji nagara i stał się pierwszym kompozytorem rytmicznym Azerbejdżanu. W swojej muzyce wykorzystywał również inne tradycyjne azerbejdżańskie instrumenty tj.: zurna, balaban i tutek (flet). W 2002 roku, w poszukiwaniu nowych rytmów, zaczął łączyć dźwięki Azerbejdżanu z muzyką światową. Teraz swoją twórczą energię wykorzystuje w pracy z grupą NatigRhythm. Ich innowacyjne, nagradzane wielokrotnie kompozycje zadziwiają publiczność, łącząc moc i pasję z rytmami duszy.

PSIO CREW [Polska] 
Psio Crew pojawiło po raz pierwszy w 2004 roku w Bielsku-Białej. Powstało z przyczyn naturalnych, w mieście, które położone w dolinie beskidzkich gór stworzyło specyficzny mikroklimat twórczy dla zaistnienia tej fuzji. W warstwie muzycznej Psio Crew objawia się materiałem nieprzyzwoicie zróżnicowanym stylistycznie. Beskidzkie melodie przenikają się z elektroniką, beatem, oraz perkusyjnym groovem, dając w efekcie zupełnie nową interpretację tradycyjnych nut. W utworach Psio, uważny słuchacz usłyszy także sample, dźwięki przemijającego bezlitośnie czasu, które zarejestrowali w przeróżnych zakątkach świata, od Beskidów po zbocza Mont Blanc.

https://www.facebook.com/psio.crew/

MASALA SOUNDSYSTEM [Polska]
To grupa muzyczna z Warszawy mająca 15 lat doświadczenia muzycznego i 10 albumów na koncie. Łączy tradycyjne instrumenty (hurdy-gurdy, harfa, sarangi, saz ...) i techniki wokalne (śpiew gardłowy) z różnych części świata, z nowoczesnymi pętlami perkusyjnymi, głębokim basem i społeczną poezją ulicy – doprawiając wszystko szczyptą energii punk.

https://www.facebook.com/masalasound/


VISHUP ESNAMBLE[Armenia]
Vishup Ensemble to zespół folklorystyczny oparty naormiańskiej muzyce ludowej. Ich dźwięki meandrują przez rozległe, piętrowe mufy ormiańskiej historii pośród mitów, liryki, poezji i metafizyki, aż do żartobliwych śpiewek.Zespół Vishup Ensemble wyróżnia się chętnym wprowadzaniem nowych muzykówi nieustającym rozwojem wraz z lokalizacją i czasem. W skrupulatnie skalibrowanym pasie ziemskim i eterycznym, muzyką Vishupa kieruje kojący, folklorystyczny głos ArikaGrigoriana.

https://www.facebook.com/vishupensemble/

-----------------------------------------------------

Warszawski festiwal Transkaukazja to część międzynarodowego, interdyscyplinarnego programu artystycznego inspirowanego współczesnym Kaukazem. Obejmuje już dwanaście krajów (Armenia, Austria, Azerbejdżan, Czechy, Francja, Gruzja, Niemcy, Polska, Portugalia, Szwecja, Ukraina i Wielka Brytania). Celem Transkaukazji jest przybliżanie jednego z najbardziej „intensywnych”, wielokulturowych regionów świata i stworzenie przestrzeni dla wspólnej pracy artystów z Kaukazu i Świata. Głównym wydarzeniem jest odbywający się co dwa lata festiwal o rozpoznawalnej i uznanej marce.

https://www.facebook.com/Transkaukazja-160727174082991/